Browse By

Nowe przygody Barbarelli już wkrótce

Wydawnictwo Dynamite Entertainment wprowadzi na rynek nową serię komiksową, której bohaterką będzie Barbarella. Premiera pierwszego zeszytu w grudniu tego roku.

O planach reaktywacji marki „Barbarella” wydawnictwo poinformowało po raz pierwszy podczas zeszłorocznego Comic Conu w Nowym Jorku. Już wtedy firma zapowiedziała, że pierwszy zeszyt nowej serii ukaże się w roku 2017, kiedy postać stworzona przez Jean-Claude’a Foresta świętować będzie 55 urodziny.

Autorami cyklu przygotowywanego przez Dynamite Entertainment są scenarzysta Mike Carey, autor m.in. serii „Lucyfer” oraz rysownik Kenan Yarar. Pierwszy zeszyt będzie dostępny z aż ośmioma wariantami okładki, których autorami są m.in.: Kenneth Rochafort, Joe Jusko, Joseph Michael Linsner, Robert Hack i Annie Wu.

Barbarella trwale zapisała się w historii komiksu, już od swojej pierwszej publikacji w 1962 roku. Komiks miał problemy z cenzurą. Szokował ówczesną publiczność zachowaniem heroiny wzorowanej na postaci stworzonej przez Brigitte Bardot w filmie I Bóg stworzył kobietę. Barbarella to kobieta wyzwolona, biorąca odpowiedzialność za swoje decyzje i świadoma swojej seksualności. Kieruje się instynktem, jest dzika, witalna, wolna, poddaje się swoim zachciankom i potrzebom, ale równocześnie pomaga uciśnionym czy walczy z tyranią.

Sukces komiksu ugruntowała adaptacja filmowa Rogera Vadima z Jane Fondą znana również w Polsce. Na postaci Barbarelli wzorowali się kolejni rysownicy, jednak to ona była pierwszą wyzwoloną bohaterką. [cyt. za gildia.pl]

Podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmów i Gier w Łodzi premierę miało pierwsze polskie wydanie przygód Barbarelli autorstwa Jean-Claude’a Foresta opublikowane przez oficynę Kurc. Recenzja komiksu wkrótce pojawi się na blogu.

Źródło: ICv2

%d bloggers like this: