Browse By

Nowa seria twórców „Briggs Land”

Scenarzysta Brian Wood i rysownik Mack Chater, twórcy nominowanej do Nagrody Eisnera serii „Briggs Land”, przygotowują nowy cykl komiksowy zatytułowany „Sword Daughter”.

Seria, która ukaże się nakładem wydawnictwa Dark Horse Comics, zapowiadana jest jako inspirowana samurajskim kinem opowieść o… wikingach. Jej bohaterami będą młoda, pozbawiona mowy dziewczyna Elsbeth i jej ojciec Dag, jedyni ocaleni z masakry rodzinnej wioski dokonanej przez złowrogą bandę Czterdziestu Mieczy. Ich przygody złożą się na wielowątkową historię o rodzicielskiej rozpaczy, stracie, przemocy i zemście, której akcja rozgrywać się będzie prawie w całej Europie.

W „Sword Daughter” Mack i ja poruszamy zawsze aktualne tematy jak ochrona własnego dziecka, przygotowanie go do tego, by potrafiło przetrwać w nieprzyjaznym świecie oraz winie pochodzącej ze świadomości, że jako rodzic nic już więcej nie możemy zrobić. Ojciec, Dag, porzucił swoją córkę kiedy ta była niemowlęciem. Po 10 latach wrócił i odkrył, że ona wcale go nie potrzebuje, a nawet go nie chce. Zdobycie miejsca w jej życiu i serca będzie wyzwaniem – tłumaczy Brian Wood.

Za kolory odpowiedzialny będzie niezawodny Jose Villarubie, a okładki zaprojektuje Greg Smallwood. Pierwszy zeszyt „Sword Daughter” ukaże się już 6 czerwca.

.

.

 

Źródło: Paste Magazine