Browse By

Nowa seria Gartha Ennisa

Garth Ennis, autor znakomitego „Kaznodziei” czy wydawanych właśnie przez Planetę Komiksów „Chłopaków” przygotowuje nową serię komiksową zatytułowaną „Jimmy’s Bastards”.

Cykl, którego pierwszy zeszyt pojawi się lat tego roku, będzie opowieścią o Jimmym Regencie, brytyjskim superszpiegu z licencją za zabijanie. Przystojny i zawsze nienagannie ubrany z wdziękiem wykonuje nawet najbardziej niebezpieczne misje, a kobiety mdleją w jego ramionach. Jednak ten czas właśnie przechodzi do przeszłości. Jimmy staje się bowiem celem bezwzględnych ataków ze strony tajemniczej organizacji przestępczej. Jego śladem rusza 200 doskonale wyszkolonych zabójców, których łączy jedno – wszyscy są podobni do Jimmy’ego Regenta. I wszyscy mają jeden cel w życiu – dorwać tatusia!

Obok Ennisa, który będzie odpowiedzialny za scenariusz, w zespole pracującym nad serią znaleźli się Simon Coleby (rysunki), John Kalisz (kolory) oraz Rob Steen (liternictwo). „Jimmy’s Bastards” ukaże się nakładem wydawnictwa AfterShock Comics. To nowa, powołana do życia w kwietniu oficyna, na której czele stoi Mike Marts. Będzie to już drugi wspólny projekt wydawnictwa z Ennisem. Wcześniej połączyli swoje siły przy serii „Dreamin Eagles”.

AfterShock Comics coraz śmielej poczyna sobie na rynku i zapowiada, że już wkrótce w ofercie firmy pojawią się komiksowe serie tworzone przez takie gwiazdy jak John Layman („Chew”) i Sam Keith („Zero Girl”).

Źródło: CBR

.