Browse By

Non Stop Comics wyda Jamesa Bonda. I nie tylko

Na tegorocznym Pyrkonie wydawnictwo Non Stop Comics ujawniło wreszcie jakie tytuły wprowadzi na nasz rynek. Obok zapowiedzianego wcześniej „Tank Girl” w ofercie oficyny znalazły się m.in. „James Bond” Warrena Ellisa, „Chrononauts” Marka Millara i Seana Murphy’ego oraz zbiorcze wydanie „Torpedo”.

Warren Ellis jest scenarzystą dwóch komiksowych historii o przygodach Jamesa Bonda zatytułowanych „VARGR” i „Eidolon” zilustrowanych przez Jasona Mastersa. Agent 007 w ich interpretacji jest takim, jakim stworzył go Ian Fleming: szorstki, bezwzględny, brutalny i cyniczny. Ich „James Bond” to nowoczesny thriller szpiegowski, w którym stawką wcale nie jest ratowanie świata.

Czteroodcinkowe „Chrononauts” to z kolei wydana w 2015 roku miniseria autorstwa scenarzysty Marka Millara i rysownika Seana Murphy’ego. To opowieść o dwóch naukowcach i przyjaciołach biorących udział w niezwykłym wydarzeniu – pierwszej transmitowanej na żywo przez telewizję podróży w czasie. Niestety, ta nie przebiega tak jak planowano.

Ciekawie zapowiada się również włoski komiks „Contro Natura” autorstwa Mirki Andolfo rozgrywający się w świecie antropomorficznych zwierząt. Bohaterką komiksu jest Leslie, prosta świnia, żyjąca w świecie, w którym prokreacja jest najważniejsza. Kiedy w wieku 25 lat Leslie wciąż nie ma partnera, państwo postanawia jej go znaleźć.

Dzięki Non Stop Comics na nasz rynek trafi również zabawna seria „Gians Days”, która narodziła się w 2011 roku w formie webkomiksu, a w 2015 trafiła do katalogu wydawnictwa Boom! Studios. Bohaterkami cały czas tworzonej serii są studentki i przyjaciółki usiłujące przetrwać i nie zagubić się w skomplikowanym, wbrew pozorom, światku uniwersyteckim.

„Head Looper” to z kolei niezależny komiks Andrew MacLeana zapowiadany jako miks akcji, fantasy i dekapitacji. To przesycona czarnym humorem opowieść o Norgalu, wyruszającym na misję, która okaże się dużo poważniejszym wyzwaniem niż pierwotnie przypuszczał. Kiedy za towarzyszkę podróży ma się głowę czarownicy, nic nie jest takie proste.

Kolejny tytuł zapowiedziany przez wydawnictwo to seria „Lake of Fire” autorstwa scenarzysty Nathana Fairbairna i rysownika Matta Smitha. Cykl łączy w sobie fantasy z science-fiction i opowieścią rycerską. Akcja komiksu rozpoczyna się w 1220 roku we francuskich Pirenejach, gdzie rozbija się statek drapieżników obcego pochodzenia. Na ich drodze stają jedynie garstka krzyżowców i… katarski heretyk.

W ofercie Non Stop Comics nie zabraknie również klasyki. Jeszcze w tym roku ukaże się pierwszy tom klasycznej niezależnej serii „Tank Girl” stworzonej pod koniec lat 80. przez Jamiego Hewletta i Alana Martina. Jej bohaterką jest właścicielka czołgu (będącego również jej domem), która w towarzystwie swojego chłopaka – zmutowanego kangura o imieniu Booga, przeżywa wiele niesamowitych i absurdalnych przygód.

Ostatnim tytułem zapowiedzianym przez wydawnictwo na Pyrkonie jest zbiorcze wydanie „Torpedo”, klasycznej hiszpańskiej serii, której bohaterem jest włoski gangster Luca Torelli. Akcja cyklu rozgrywa się w latach 30. ubiegłego wieku, a jego autorami są scenarzysta Enrique Sánchez Abulí i rysownik Jordi Bernet. Przed lat seria została wydana w naszym kraju nakładem Taurus Media. Teraz te historie powrócą w jednym tomie. Dodatkowo polskiej premiery doczeka się nowy cykl zatytułowany „Torpedo 1972” narysowany przez Eduardo Risso.

Non Stop Comics to wydawnictwo specjalizujące się w komiksach, powołane do życia przez Sonię Dragę, prezes wydawnictwa Sonia Draga. Redaktorem naczelnym wydawnictwa został Krzysztof Ostrowski.