Browse By

Nightwing zmierza na duży ekran

Studio Warner Bros. pracuje nad pełnometrażowym filmem o przygodach Nightwinga. Jego reżyserię zaproponowano Chrisowi McKayowi, autorowi udanego „LEGO Batmana”.

Nad scenariuszem produkcji pracuje już Bill Dubuque, autor fabuły „Księgowego” z Benem Affleckiem w roli tytułowej. „Nighwting” ma być częścią DC Extended Universe (DCEU), filmowego uniwersum łączącego filmy poświęcone najsłynniejszym superbohaterom DC Comics.

DCEU zostało zapoczątkowane w 2013 roku filmem „Człowiek ze stali” Zacka Snydera. W ubiegłym roku uniwersum zostało rozbudowane o „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” oraz „Legion samobójców”. W tym roku swoje premiery będą miały kolejne produkcje spod szyldu DCEU: „Wonder Woman” (2 czerwca) oraz „Justice League” (17 listopada). Na 5 października 2018 roku zapowiedziano natomiast premierę „Aquamana” z Jasonem Momoą w roli tytułowej.

W studiu Warner Bros. trwają jeszcze przygotowania do realizacji drugiej części „Legionu samobójców”, spin-offu tej produkcji zatytułowanego „Gotham City Sirens”, filmu „The Batman” w reżyserii Matta Reevesa z Ben Affleckiem w roli głównej, „Shazam” oraz jego spin-offu poświęconego postaci Czarnego Adama z udziałem Dwayne Johnsona oraz samodzielnych obrazów poświęconych postaciom Flasha i Cyborga.

Nightwing narodził się w 1963 roku, początkowo jako alter ego Supermana w historiach poświęconych jego przygodom w Kandorze, kryptońskim mieście zamkniętym w szklanej butli. Jego najsłynniejszym wcieleniem jest jednak Dick Grayson, który jako nastolatek w stroju Robina pomagał Batmanowi.

Źródło: Variety

.

%d bloggers like this: