Browse By

Netflix wyda nowy komiks Marka Millara

„The Magic Order” to tytuł nowej serii komiksowej Marka Millara, która na rynek trafi dzięki Netflixowi. Streamingowy gigant, który latem tego roku kupił należące do autora wydawnictwo Millarworld, planuje nie tylko ekranizować jego komiksy, ale również je publikować.

„The Magic Order” zapowiadany jest jako opowieść o świecie, nad którego opiekę od pokoleń sprawuje pięć rodzin czarodziejów. Dzięki ich wysiłkom do rzeczywistości pozostającej pod ich ochronę nigdy nie przedostają się żadne potwory, a jej mieszkańcy śpią spokojnie. Niestety, te czasy mogą przejść do historii. Kiedy nieznany wróg bierze na cel rodziny magów zabijając po kolei ich członków, ciemność może wreszcie zwyciężyć.

Mój pomysł na „The Magic Order” był prosty. Chciałem opowiedzieć o tajnym stowarzyszeniu czarnoksiężników, które kilkaset lat wcześniej pozbyło się zła ze swojego świata, a ich potomkowie żyją do dziś pomiędzy nami. Za dnia są naszymi sąsiadami i kolegami z pracy, a w nocy stają się magicznymi superbohaterami – mówi o swoim najnowszym komiksie Mark Millar.

Za stronę graficzną serii odpowiedzialny jest Olivier Coipel, francuski rysownik odpowiedzialny m.in. za głośny „Ród M” oraz przygody Thora, Hulka oraz drużyny X-Men.

Premierę pierwszego zeszytu „The Magic Order” zapowiedziano na wiosnę przyszłego roku. Komiks będzie dostępny w wersji papierowej i elektronicznej. Ta ostatnia ma być dostępna dla abonentów Netflixa bezpłatnie.

Mark Millar jest obecnie jednym z najpopularniejszych scenarzystów komiksowych, współautorem popularnych i zekranizowanych serii „Kick-Ass”, „Wanted” oraz „Kingsman”. W sierpniu tego roku jego wydawnictwo Millarworld zostało kupione przez Netflix.

Źródło: Newsarama

%d bloggers like this: