Browse By

Netflix przejmie serialowe „Locke & Key”!

Serial na podstawie znakomitej serii „Locke & Key” znalazł dom. Projekt, po tym jak z jego realizacji zrezygnował serwis Hulu, trafi najprawdopodobniej pod skrzydła Netflixa. Finalizowana jest właśnie umowa w tej sprawie.

Producentem nadzorującym realizację serialu pozostaje Carlton Cuse, jednak – jeśli rozmowy z Netflixem zakończą się sukcesem – projekt ponownie trafi na etap developmentu. Netflix nie zamierza wykorzystywać w swojej produkcji odcinka pilotażowego nakręconego na zamówienie Hulu. Carlton Cuse we współpracy z Joe Hillem, pełniącym również funkcję jednego z producentów, przygotują nową adaptację komiksu z nową obsadą i nowym reżyserem. Andy Muschietti, który wyreżyserował odcinek pilotażowy, pracuje obecnie na „To 2” i nie będzie już w stanie powrócić do „Locke & Key”.

Prace nad serialową adaptacją komiksowej serii Joego Hilla i Gabriela Rodrigueza trwają już wiele lat, a projekt kilkakrotnie zmieniał w tym czasie producentów oraz instytucje mające wyłożyć pieniądze na jego realizację. Ostatnią z nich był streamingowy serwis Hulu, producent m.in. znakomitego „Pamiętnika podręcznej”. Niestety, dwa miesiące temy firma niespodziewania wycofała się z projektu.

Za przeniesienie na mały ekran „Locke & Key” dla Hulu odpowiedzialni byli uhonorowany nagrodą Emmy producent Carlton Cuse (współtwórca seriali „Lost – zagubieni”, „Bates Motel” i „Wirus”.) oraz reżyser Andy Muschietti (reżyser głośnego „To” na podstawie powieści Stephena Kinga). Pod ich nadzorem powstał już odcinek pilotażowy. Ten nie przypadł do gustu Randy’emu Freerowi, szefowi Hulu, który podjął decyzję o rezygnacji z projektu.

Stworzona w latach 2008-2013 seria „Locke & Key” jest opowieścią o rodzinie Locke’ów, która po dramatycznej śmierci ojca przeprowadza się do posiadłości Lovecraft w Nowej Anglii z nadzieją odnalezienia tam upragnionego spokoju. Olbrzymi, liczący setki lat budynek skrywa wiele tajemnic, duchów przeszłości oraz jednego wyjątkowo wrednego demona o imieniu Dodge. Przepełniona nienawiścią istota ma jeden cel. Chce zdobyć potężny, magiczny klucz pozwalający na otwarcie drzwi prowadzące do jej świata. Jedynymi, którzy mogą go powstrzymać, są mieszkańcy Lovecraft.

„Locke & Key” uznawane jest za jeden z najlepszych komiksowych horrorów. Seria zdobyła nagrodę Eisnera oraz pięć nominacji do tego wyróżnienia. W lutym 2010 prawa do jej ekranizacji w formie serialu kupiło studio Dreamworks, które w 2011 roku zrealizowało pilotażowy odcinek telewizyjnego cyklu. Produkcja została bardzo wysoko oceniona przez krytyków, ale ze względu na wysokie koszty realizacji stacja 20th Century Fox nie podjęła decyzji o jej nakręceniu.

W 2014 roku prawa do tytułu trafiły do wytwórni Universal Pictures, gdzie planowano nakręcenie filmu na jej podstawie. Również i ten projekt nie doczekał się realizacji.

W Polsce seria „Locke & Key” została opublikowana przez wydawnictwo Taurus Media.

Źródło: The Hollywood Reporter

%d bloggers like this: