Browse By

Netflix ekranizuje Millara

Ta wiadomość była tylko kwestią czasu. Netflix ogłosił właśnie, że planuje sfilmować pięć komiksowych projektów Marka Millara, którego firma Millarworld od zeszłego roku są własnością Netflixa.

Ta wiadomość wstrząsnęła komiksowym światem. Blisko rok temu streamingowy gigant przejął Millarworld, wydawnictwo założone przez Marka Millara, twórcę popularnych komiksów „Kick-Ass”, „Kingsman” czy „Old Man Logan”. Za kwotę 30-50 milionów dolarów (jak szacują analitycy, bo wartość transakcji nie została ujawniona), Netflix wszedł w posiadanie praw do kilkunastu serii komiksowych. Przy okazji, kupił samego Marka Millara i wszystko to, co ten jest w stanie wymyślić, stworzyć i napisać.

Biorąc pod uwagę, że dzień po ogłoszeniu akwizycji, studio Disneya zapowiedziało ograniczenie współpracy z Netflixem, sytuacja wydaje się jasna. Zagrożony pozbawieniem marvelowskiego zaplecza gigant inwestuje we własne uniwersum, by stawić czoła Disneyowi. Co więcej, jako właściciel wydawnictwa nie będzie musiał płacić tantiem, które teraz ponosi w związku z produkcją i emisją serialu z logiem Marvela. A kwoty te są niemałe. Celem Netflixa jest doprowadzenie do sytuacji, w której połowa prezentowanych w serwisie produkcji w 100% należy do giganta. Kupno Millarworld jest jednym z kroków do osiągnięcia tego celu.

Na kilka dni przed Comic-Con International Netflix ogłosił decyzję, która jest częścią realizacji tego planu. W firmie ruszyły właśnie przygotowania do realizacji dwóch seriali na podstawie miniserii „Jupiter’s Legacy” i „American Jesus” oraz trzech filmów pełnometrażowych na podstawie „Empress: Cesarzowej”, „Hucka” i nowego tytułu „Sharkey the Bounty Hunter”, który na papierze ukaże się dopiero w przyszłym roku.

„Jupiter’s Legacy” zamknie się w 8 odcinków, których realizację nadzorował będzie Steven S. DeKnight, odpowiedzialny za wyprodukowanie m.in. netflixowego „Daredevila”. DeKnight wyreżyseruje również pierwszy odcinek serialu opowiadającego o konflikcie w rodzinie superbohaterów. Przeczytaj recenzję komiksu >>>

Sześcioodcinkowy „American Jesus” opowie historię 12-letniego chłopca odkrywającego, że jest wcieleniem Jezusa Chrystusa. Powstanie tego serialu nadzorować będą Everardo Gout (współtwórca „Luke’a Cage’a”) i jego brat Leopoldo Gout (współtwórca nominowanej do Oscara „Gry o wszystko”).

Za ekranizację „Hucka”, którego bohaterem jest małomiasteczkowy poczciwiny dysponujący supermocami, odpowiedzialny będzie dwukrotnie nominowany do Oscara Theodore Melfi, reżyser mający na swoim koncie filmy „Ukryte działania” oraz „Mów mi Vincent”.

Nad scenariuszem „Empress: Cesarzowej” pracuje już Lindsey Beer, autorka odpowiedzialna już za fabułę superprodukcji „Godzilla vs. Kong”. Będzie to rozgrywająca się w międzygalaktycznej przestrzeni opowieść o Królowej Emporii, żonie potężnego króla Moraxa, które wraz z dziećmi decyduje się na ucieczkę od męża-tyrana stając się najbardziej poszukiwaną osobą we wszechświecie. Przeczytaj recenzję komiksu >>>

Akcja ostatniego z komiksów „Sharkey the Bounty Hunter” również rozgrywać się będzie w przestrzeni kosmicznej. Jej bohaterem będzie zawodowy łowca nagród przemierzający galaktykę w poszukiwaniu kolejnych przestępców. Za scenariusz filmu odpowiedzialny jest Michael Bacall („Scott Pilgrim kontra świat”).

Niedawno premierę miał pierwszy zeszyt nowej serii Marka Millara stworzonej już pod szyldem Netflixa zatytułowanej „The Magic Order”. Sam autor planuje wykreować aż 20 nowych tytułów, w ciągu zaplanowanej na kilka lat współpracy z amerykańską firmą.

Źródło: The Hollywood Reporter

%d bloggers like this: