Browse By

Neil Gaiman i DC zapowiadają „The Sandman Universe”

W drugiej połowie roku ukażą się cztery serie z nowego komiksowego cyklu „The Sandman Universe” będącego rozwinięciem najgłośniejszego komiksowego dzieła Neila Gaimana.

Cykl zadebiutuje na rynku w sierpniu jednozeszytową historią „The Sandman Universe” napisaną przez Neila Gaimana. Będzie ona wprowadzenie do rozbudowanej opowieści, która znajdzie rozwinięcie w czterech seriach komiksowych. Ich akcja rozgrywać się będzie w tym samym uniwersum, a wśród jej bohaterów pojawią się najbardziej znane postaci i wątki z gaimanowskiej serii: Śnienie, Tim Hunter, Lucyfer oraz Księgi Magii.

Z scenariusze zapowiedzianych czterech serii odpowiedzialni będą autorzy osobiście wybrani przez Gaimana: Si Sperrier – „The Dreaming”, Nalo Hopkinson – „House of Whispers”, Kat Howard – „Books of Magic” oraz Dan Watters – „Lucifer”.

« z 3 »

Uniwersum Sandmana zawsze było mi bliskie i jestem bardzo podekscytowany możliwością ponownego otwarcia tego świata wspólnie z grupą utalentowanych pisarzy i artystów – napisał w specjalnym oświadczeniu Neil Gaiman.

We wrześniu swoje premiery będą miały pierwsze zeszyty „The Dreaming” i „House of Whispers”, kolejne dwie serie czyli „Lucifer” i „Books of Magic” zadebiutują na rynku w październiku.

.

„Sandman” jest serią, która na stałe zapisała się w historii komiksu. To z jej powodu wydawnictwo DC Comics powołało do życia imprint Vertigo, pod którego szyldem ukazały się m.in. „Kaznodzieja” Gartha Ennisa i Steve’a Dillona, „100 naboi” Briana Azzarello i Eduardo Risso czy „Skalp” Jasona Aaroa i R.M. Guera’y. „Sandman” jest również jedną z pierwszych opowieści obrazkowych, które trafiły na listę bestsellerów dziennika „The New York Times”, a dwukrotny laureat nagrody Pulitzera pisarz Norman Mailer nazwał ją „komiksem dla intelektualistów”.

Wydawany w latach 1989-1996 „Sandman” był opowieścią o władcy snów, który po wielu latach niewoli powraca do świata Nieskończonych. Wielowątkowa, okrutna baśń dała początek intrygującemu uniwersum oraz wielu bohaterom do dziś powracających na łamach kolejnych komiksów publikowanych przez DC Comics.

 

Źródło: The Hollywood Reporter

%d bloggers like this: