Browse By

„Moon Knight”, „Transmetropolitan” i „100 naboi” w ofercie Egmontu

Egmont planuje w przyszłym roku wydać około 200 komiksów, choć ta liczba nie jest jeszcze ostateczna. Na odbywającym się właśnie Festiwalu Komiksów w Łodzi Tomasz Kołodziejczak zdradził jakie tytuły ukażą się nakładem Egmontu w przyszłym roku.

Pod koniec tego roku swoją premierę będzie miał kolekcjonerski „Rosiński Artbook. Thorgal 40 lat”, specjalne wydawnictwo z okazji przypadających na ten rok urodzin jednego z najsłynniejszych europejskich bohaterów komiksowych. Nakład artbooka ma być bardzo ograniczony (choć ciut większy niż albumu z dodatkami do „Hugo”) zatem fani już teraz powinni uwzględnić ten zakup w swoich planach.

Linia wydawnicza Marvel Now zostanie uzupełniona o serię „Moon Knight”. Ukażą się również komiksy z eventu „Axis”, na początek „Avengers i X-Men” oraz „Carnage i Hobgoblin” a także wystartuje seria „Spider-Man 2099”.

Kontynuowana będzie seria Marvel Klasyka. W jej ramach ukażą się zapowiedziane już jakiś czas temu runy „Daredevila” Braina Michaela Bendisa i Eda Brubakera oraz napisany przez Kevina Smitha i zilustrowany przez Terry’ego Dodsona „Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do”.

Na przyszły rok zaplanowane jest również wydanie dwóch tomów zbierających niewydane wcześniej krótkie historie o Jonce, Jonku i Kleksie autorstwa Szarloty Pawel. Swoją premierę będzie miała także jednotomowa antologia prac Waldemara Andrzejewskiego, nieżyjącego już polskiego artysty, autora m.in. „Tam gdzie słońce zachodzi seledynowo” – najlepszej moim zdaniem historii jaka ukazała się w magazynie „Relax”.

Rozwijana będzie współpraca z wydawnictwem Dark Horse. Dzięki niej w drugiej połowie przyszłego roku ukaże się pierwszy tom (w formie omnibusa) o Conanie z klasycznego runu Kurta Busieka. Na razie zaplanowano publikację dwóch tomów. Jeśli odniosą wydawniczy sukces, Tomasz Kołodziejczak nie wyklucza wydania kolejnych.

Polskiej premiery doczeka się znakomicie przyjmowana za oceanem seria „Briggs Land” autorstwa scenarzysty Briana Wooda i rysownika Macha Chatera. Nominowany do nagrody Eisnera cykl opowiada historię mieszkańców części Stanów Zjednoczonych dążących do secesji i ustanowienia własnego państwa.

Polskich wydania doczekają się także nowy komiks Marvano „La Brigade Juive”, rozgrywającą się w czasie II Wojny Światowej trzyczęściowa opowieść o żydowskich żołnierzach, którzy trafiają na teren nazistowskich Niemiec i tam stają do nierównej walki z hitlerowcami. Zapowiedziano także narysowany i napisany przez Bedu (autora „Hugo”) zbiorczy tom przygód „Clifrona”, klasycznej humorystycznej serii kryminalnej. „Jak się sprzeda, będą kolejne” – mówi o planach związanych z tym tytułem Tomasz Kołodziejczak.

Kontynuowane będą przygody Blueberry’ego i w przyszłym roku ukaże się spin-off głównej serii zatytułowany „Marshall Blueberry”. Swoją premierę będzie miał też nowy komiks Leo „Kenya”.

Mocno na nasz rynek wejdzie „DC Odrodzenie”. Do końca roku zapoczątkowanych zostanie 15 różnych serii, a od przyszłego roku cykl ukazywał się będzie w tempie 3 albumów miesięcznie.

Po krótkiej przerwie powraca cykl DC Deluxe, którego kolejne tomy ukazywać się będą co dwa miesiące. Pod tym szyldem ukażą się dwutomowa edycja „Planetary” Warrena Ellisa i Johna Cassadaya, „Batman and the Monster Men” Matta Wagnera oraz „Infinite Crisis” Geoffa Johnsa, Phila Jimeneza, Geirge’a Pereza i Drew Geraciego. Kontynuowane będą również serie „Catwoman” oraz „Wonder Woman”.

Z oferty Vertigo do naszego kraju trafią dwie serie zapoczątkowane swego czasu przez Mandragorę: „Transmetropolitan” Warrena Ellisa i Daricka Robertsona oraz „100 naboi” Briana Azzarello i Eduardo Risso. Tomasz Kołodziejczak zdradził, że ma poważne plany wobec marki Vertigo i polskich wydań tytułów z tego imprintu może być więcej.

%d bloggers like this: