„Minor Arcana” to nowy autorski komiks Jeffa Lemire’a, który zadebiutuje na rynku jesienią dzięki wydawnictwu BOOM! Studios.

– „Czarny Młot” był moim listem miłosnym do komiksów superbohaterskich. Przy okazji „Minor Arcana” chcę napisać podobny, ale adresowany do klasycznych opowieści spod marki imprintu „Vertigo”, na których dorastałem – mówi Jeff Lemire.

Seria opowie historię Theresy, młodej kobiety i córki oszustki podającej się wróżkę i znawczynię tarota, powracającej do niewielkiego, rodzinnego miasta, by zaopiekować się ciężko chorą matką. Tam z zaskoczeniem odkrywa, że magia, w którą kiedyś wierzyła, pozostaje żywa, a miasta skrywa więcej niż jedną tajemnicę.

Jeff Lemire, który będzie nie tylko scenarzystą, ale również rysownikiem serii ma już zaplanowanych 22 zeszyty cyklu, choć – jak sam zaznacza – seria raczej na pewno będzie dłuższa.

„Minor Arcana” to projekt, w którym znakomicie się czuję. Łączę w nim małomiasteczkowe życie z magicznym realizmem i nadnaturalna tajemnicą. Ta kombinacja pozwala mi rozwinąć skrzydła opowiadając różne historie i przedstawiając czytelnikom różnych bohaterów – wyjaśnia Jeff Lemire.

„Minor Arcana” ukazywać się będzie premierowo w zeszytach. Zaplanowano już jednak cztery tomy zbiorczych wydań, które nosić będą tytuły: „The Book of Wands”, „The Book of Swords”, „The Book of Cups” oraz „The Book of Pentacles”.

Premiera pierwszego zeszytu 4 września.

Leave a Reply