Browse By

Miller zapowiada spin-off „Mrocznego Rycerza”

Frank Miller się nie poddaje i kontynuuje odcinanie kuponów od swojego najsłynniejszego dzieła. Podczas spotkania z fanami w trakcie MCM London Comic-Con autor zdradził, że pracuje nad spin-offem „Powrotu Mrocznego Rycerza”.

Nowy komiks ma nosić tytuł „Dark Night: The Golden Child” i rozwijać wątki przedstawione w albumie „Mroczny Rycerz: Rasa panów”, a jego głównymi bohaterami będą dzieci Supermana – Jonthan i Lara. Za stronę graficzną odpowiedzialny będzie brazylijski artysta Rafael Grampa. Data premiery komiksu nie jest jeszcze znana, ale najprawdopodobniej – jak twierdzi Miller – ukaże się on w ramach imprintu DC Black Label.

Jeżeli te informacje zostaną oficjalnie potwierdzone przez DC Comics, będzie to oznaczało, że pod szyldem DC Black Label ukażą się już dwa nowe komiksu Franka Millera. Pierwszym będzie zapowiedziany już w zeszłym roku „Superman: Year One”, nad którym autor „Sin City” pracuje wspólnie z Johnem Romitą Jr.

Liczący sobie już ponad 30 lat „Powrót Mrocznego Rycerza” to zdaniem wielu najlepszy komiks o Batmanie. Kropka. Rewolucyjne dzieło Franka Millera, które zapoczątkowało trwającą do dziś modę na dekonstrukcję superbohaterów. W „Powrocie Mrocznego Rycerza” Miller przedstawił historię 55-letniego Bruce’a Wayne’a, który po latach przerwy decyduje się ponownie wrócić na ulice Gotham jako samozwańczy stróż prawa. W jego interpretacji Batman jest postacią pełną niedoskonałości i sprzeczności, zgorzkniałym człowiekiem walczącym nie tylko ze złem, ale przede wszystkim z własnymi słabościami.

Komiks, uznany przez magazyn „Time” za jedną z najlepszych powieści graficznych wszech czasów, doczekał się dwóch bezpośrednich kontynuacji zatytułowanych „Mroczny Rycerz kontratakuje” oraz „Mroczny Rycerz: Rasa panów” a także krótkiego prequela „Powrót Mrocznego Rycerza: Ostatnia krucjata”.

Źródło: comicsblog.fr

%d bloggers like this: