Browse By

Millar i Albuquerque przedstawiają „Prodigy”

Scenarzysta Mark Millar i rysownik Rafael Albuquerque połączą swoje siły przy tworzeniu nowej serii komiksowej „Prodigy”. Cykl, podobnie jak wcześniejsze „The Magic Order”, trafi na rynek dzięki współpracy serwisu Netflix i wydawnictwa Image Comics.

Głównym bohaterem „Prodigy” będzie Edison Crane, najmądrzejszy człowiek na świecie, któremu przestaje wystarczać fakt, że dzięki swojej inteligencji jest również właścicielem najbardziej wartościowych firm świata. W poszukiwaniu nowych wyzwań decyduje się na współpracę z różnymi rządami, dla których wykonuje misje w różnych krajach świata.

Uhonorowany Nagrodą Nobla naukowiec, genialny kompozytor, wybitny sportowiec i znawca sztuk tajemnych, Edison Crane jest uzależniony od tajemnic skrywanych przez świat jak również od bycia numerem jeden na liście najbogatszych – mówi o swoim nowym bohaterze Mark Millar. – Edison Crane to najlepsza z postaci jakie do tej pory stworzyłem bardzo się cieszę, że mój genialny przyjaciel Rafael Albuquerque narysuje jego przygody – dodaje scenarzysta.

Pierwszy zeszyt „Prodigy” trafi do sprzedaży 5 grudnia tego roku. Podobnie jak wcześniejsze dzieła Millara, „Prodigy” najpierw zadebiutuje w formie komiksu, a później stanie się podstawą kolejnej produkcji Netflixa. Autorem poniższych okładek są Rafael Albuquerque i Ozgur Yildirim.

 

Źródło: The Hollywood Reporter

%d bloggers like this: