Browse By

Mignola opowie o wampirach

Mike Mignola w zeszłym roku zakończył kilkuletnią przygodę z „Hellboyem w piekle”, a teraz zapowiedział nową powieść graficzną zatytułowaną „Mr. Higgins Comes Home”.

Album zapowiadany jest jako opowieść o dwóch łowcach wampirów, którzy przekonują tytułowego Pana Higginsa do powrotu do zamku Golga, w którym kiedyś zamordowano jego żonę. Ta wyprawa sprawia, że bohater będzie musiał stawić czoła mrocznym tajemnicom swojej ukochanej.

Komiks, który napisze Mike Mignola a narysuje Warwick Johnson-Cadwell ma być nowym, oryginalnym podejściem do opowieści o wampirach. Premierę powieści graficznej „Mr. Higgins Comes Home” zapowiedziano na 25 października.

Mike Mignola swoją karierę w branży komiksowej zaczął w latach 80. współpracując przy takich seriach jak „Daredevil”, „Power Man” czy „Phantom Stranger”. W 1994 roku ukazał się jego pierwszy autorski komiks „Hellboy. Nasienie zniszczenia” dając początek ukazującemu się już od ponad 20 lat cyklowi, który doczekał się kilku spin-offów oraz dwóch udanych ekranizacji w reżyserii Guillermo del Toro.

Źródło: CBR.com

%d bloggers like this: