Browse By

Mignola kończy „B.B.P.O.”

Seria „B.B.P.O.”, najdłuższy i najbardziej rozbudowany spin-off „Hellboya” dobiega końca. Mike Mignola zapowiedział, że 15 zeszyt wydawanej właśnie historii „B.P.R.D.: The Devil You Know” będzie jednocześnie ostatnim z cyklu.

Wreszcie dotarliśmy do tego momentu. Od lat wiedziałem, że seria „B.B.P.O.” się zakończy. Nie byłem pewien jak to się stanie i ile czasu zajmie dotarcie jej do tego momentu, ale zawsze wiedziałem, że w finale spotkają się wszyscy jej oryginalni bohaterowie, wliczając Rasputina. (…) To trochę smutne, ale również bardzo ekscytujące – powiedział Mike Mignola.

MImo zakończenia serii jej bohaterowie, członkowie Biura Badań Paranormalnych i Obrony, nie znikną z komiksowych kadrów. Wciąż ukazywać będzie się cykl „Hellboy and the B.P.R.D.” opowiadający o mało znanych sprawach jakimi zajmowali się agenci B.B.P.O. w czasach, gdy w biurze pracował jeszcze Hellboy.

Po ponad dwudziestu latach stabilnego rozwoju uniwersum Mignolaverse przeżywa trudne chwile. W 2016 roku ze współpracy przy dalszych komiksach spod tego szyldu zrezygnował scenarzysta John Arcudi, długoletni współpracownik Mike’a Mignoli. Niedawno zaś z wydawnictwa Dark Horse Comics odszedł Scott Allie, scenarzysta, który również blisko współpracował z Mignolą przy tytułach z jego autorskiego uniwersum.

W Polsce seria „B.B.P.O.” ukazuje się nakładem wydawnictwa Egmont. Do dziś ukazały się już cztery odsłony cyklu: „1946-1948” oraz trzy tomy „Plagi żab”.

Źródło: Multiversitycomics.com

%d bloggers like this: