Browse By

Michael Shannon zagra Cable’a?

Nominowany dwukrotnie do Oscara Michael Shannon jest najpoważniejszym kandydatem do roli mutanta Cable’a w filmie „Deadpool 2”.

Kontrakt z aktorem nie został jeszcze podpisany, ale kiedy o sprawie informują największe i najpoważniejsze branżowe serwisy „Variety” oraz „The Hollywood Reporter” można założyć, że umowa jest już prawie zawarta.

Data premiery nowego filmu o najemniku z nawijką nie jest jeszcze znana. Wiadomo jednak, że w rolę Deadpoola po raz kolejny wcieli się Ryan Reynolds, w postać mutantki o imieniu Domino wcieli się Zazie Beetz a obraz wyreżyseruje współtwórca „Johna Wicka” David Leitch. Nad scenariuszem pracują Rhett Reese i Paul Wernick, autorzy fabuły „Deadpoola”. Prace na planie filmu mają się rozpocząć już latem w Vancouver.

Cable czyli Nathan Summers, w którego rolę miałby się wcielić Michael Shannon, jest mutantem, synem X-Mena Cyclopsa i Madelyne Pryor, niegdysiejszej członkini drużyny X-Men i byłej żony Scotta Summersa będącej w rzeczywistości klonem jego największej miłości Jean Grey. Jako niemowlę Cable został przeniesiony do przyszłości, gdzie wyrósł i został wyszkolony na nieustępliwego wojownika. Jako dorosły człowiek powrócił do „naszej” rzeczywistości, gdzie zaangażował się w działalność grup X-Men oraz X-Force (ufff, strasznie to mętne).

Cable i Deadpool często spotykali się w komiksowych kadrach, a w latach 2004-2008 byli nawet bohaterami własnej 50-odcinkowej serii „Cable & Deadpool”.

Michael Shannon jako generał Zod w filmie "Człowiek ze stali"

Michael Shannon, aktor dwukrotnie nominowany do Oscarów za role w filmach „Droga do zatracenia” oraz „Zwierzęta nocy”, nie stroni również od komiksowych produkcji. Gwiazdor ma już na swoim koncie role w filmach „Jonah Hex” i „Człowiek ze stali”. W tym ostatnim wcielił się w postać generała Zoda, przeciwnika Supermana.

Źródło: Variety i The Hollywood Reporter

.

%d bloggers like this: