Browse By

MCU wkracza w czwarta fazę

Na specjalnej konferencji podczas tegorocznego Comic-Con International w San Diego firma Marvel Studios ogłosiła swoje plany filmowe i serialowe na najbliższe lata. Będzie się działo.

Na 1 maja 2020 roku wyznaczono datę premiery „Czarnej Wdowy”, pełnometrażowej produkcji poświęconej członkini drużyny Avengers. W roli tytułowej wystąpi, oczywiście, Scarlett Johansson, a akcja filmu rozgrywać się będzie krótko po wydarzeniach przedstawionych w filmie „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”. W obsadzie produkcji znaleźli się również David Harbutowice i Florence Pugh. Głównym przeciwnikiem tytułowej bohaterki będzie Taskmaster.

6 listopada 2020 roku do kin wejdzie film „Eternals”. Obraz – jak zapewniają twórcy – ma być bardzo wierny wizji Jacka Kirby’ego, którego komiksy posłużyły za podstawę scenariusza. Reżyseruje Chloe Zhao. W rolach głównych wystąpią Richard Madden (Ikaris), Don Lee (Gilgamesz), Angelina Jolie (Thena), Lauren Ridloff (Makkari), Salma Hayek (Ajak), Lia McHugh (Sprite) i Brian Tyree Henry (Phastos). W obsadzie filmu znalazł się również Kumail Nanjiani, ale na razie nie wiadomo w jaką postać się wcieli.

Z kolei jesienią przyszłego roku w usłudze Disney+ zadebiutuje serial „The Falcon and The Winter Soldier”, w którym tytułowe role zagrają znani z MCU Anthony Maćkiem i Sebastian Stan. W postać ich przeciwnika, złowrogiego Barona Zemo wcieli się niemiecki aktor Daniel Bruhl.

Oficjalnie zapowiedziano także film „Shang-Chi: The Legend of the Ten Rings”. W roli tytułowej wystąpi Simu Liu. W postać Mandaryna wcieli się Tony Leung. W obsadzie pojawi się również Akwafina, ale nie wiadomo na razie jaką postać zagra.

Kolejny superbohaterski serial usługi Disney+ to „WandaVision”. Akcja produkcji rozgrywać się będzie po wydarzeniach przedstawionych w filmie „Avengers: Koniec gry”, a jej bohaterami będą Scarlet Witch/Wanda Maximoff i Vision. Szczegóły fabuły nie są znane. Wiadomo jednak, że w głównych rolach wystąpią znani z MCU Elizabeth Olsen i Paul Bettany. Premiera wiosną 2021 roku.

Również wiosną 2021 roku w usłudze Disney+ zadebiutuje serial „Loki” z Tomem Hiddlestonem w roli tytułowej. Szczegóły fabuły również nie są znane. Twórcy ostrzegają, że scenariusz serialu opowiadał będzie o Lokim z alternatywnej linii czasowej uniwersum.

7 maja 2021 roku do kin trafi druga część superprodukcji „Doktor Strange”. W obrazie zatytułowanym „Doctor Strange in the Multiverse od Madness” w roli głównej wystąpi Benedict Cumberbatch a partnerować mu będzie między innymi Elizabeth Olsen (wydarzenia przedstawione w „WandaVision” mają być wprowadzeniem do fabuły filmu). Twórcy zapowiadają pierwszy horror w historii MCU, a głównym przeciwnikiem Doktora będzie Nightmare, władca świata snów.

Latem 2021 roku w Disney+ swoją premierę będzie miał animowany serial „What If?”, w którego realizację zaangażowani są prawie wszyscy aktorzy znani z filmów MCU i udzielający głosów bohaterom, w których wcielili się na dużym ekranie.

Z kolei jesienią tego samego roku w usłudze Disney+ zadebiutuje serial „Hawkeye” z Jeremim Rennerem w roli tytułowej. W produkcji pojawi się także postać Kate Bishop.

Czwarty pełnometrażowy film z serii „Thor” trafi do kin 5 listopada 2021 roku. Obraz zatytułowany „Thor: Love and Thuder” wyreżyseruje Taika Waititi, twórca „Thor: Ragnarok”. W rolach głównych wystąpią Chris Hemsworth i Tessa Thompson. Do serii powróci Natalię Portman, która ponownie wcieli się w rolę Jane Foster i podobnie jak w komiksowej serii „Thor” przejmie obowiązki Boga Piorunów.

Na samym końcu prezentacji Kevin Feige ogłosił, że do świata MCU dołączy Blade, w którego rolę wcieli się zdobywca Oscara Mahershala Ali. Data premiery filmu nie jest jeszcze znana.

Ponadto szef Marvel Studios potwierdził, że trwają prace nad „Czarną Panterą 2”, „Kapitan Marvel 2” oraz trzecią odsłoną„Strażników Galaktyki”.

%d bloggers like this: