Browse By

Matt Reeves reżyserem „The Batman”

Matt Reeves, autor „Ewolucji Planety Małp” oraz nadchodzącej „Wojny o Planetę Małp”, wyreżyseruje kolejny film o przygodach Batmana, który pierwotnie realizować miał Ben Affleck.

Nazwisko Matta Reeves od samego początku pojawiało się we wszelkich spekulacjach na temat tego, kto miały zastąpić Afflecka za kamerą. Dziś jego zaangażowanie w projekt ogłoszono oficjalnie.

Nie wiadomo na razie na podstawie jakiego scenariusza powstanie film. Pierwotnie miał być ekranizacją skryptu napisanego wspólnie przez Bena Afflecka i Geoffa Johnsa, jednak krótko po rezygnacji gwiazdora w mediach pojawiły się informacje, iż studio zatrudniło Chrisa Terro („Operacja Argo”) by wprowadził poprawki do tekstu. Nie wiadomo również czy prace na planie „The Batman” rozpoczną się latem, jak pierwotnie planowano, czy też zostaną przesunięte na późniejszy termin.

Rezygnacja Bena Afflecka z reżyserii filmu nie jest pierwszą taką decyzją w historii ostatnich ekranizacji komiksów wydawnictwa DC Comics. Wcześniej dwóch reżyserów zrezygnowało z realizacji superprodukcji „Flash”, a Michelle MacLaren zrezygnowała z realizacji wchodzącego w tym roku do kin „Wonder Woman”. Szerzej problemach o problemach i kłopotach filmów spod znaku DC Extended Universe piszę TUTAJ.

Źródło: The Hollywood Reporter

Zdjęcie: Deadline.com

.