Browse By

Marvel zapowiada „Śmierć Daredevila”

Charles Soule, człowiek, który zabił już Wolverine’a, zamierza teraz wyprawić na tamten świat Daredevila. W październiku ukaże się pierwszy numer 4-odcinkowej historii zatytułowanej „The Death of Daredevil”.

Wielu scenarzystów na koniec swojej przygody z pisaniem przygód Daredevila zostawiało Śmiałka w strasznej sytuacji. Brian Michael Bendis wsadził go do więzienia, a Ed Brubaker musiał sobie z tym poradzić. Mark Waid, który pisał serię przede mną, doprowadził do sytuacji, w której tajna tożsamość superbohatera nie była już tajemnicą, a on sam przestał być prawnikiem. I ja musiałem sobie z tym poradzić. Chciałem kontynuować tę tradycję. Pozostawić Daredevila w najgorszej z możliwych sytuacji i pozwolić kolejnemu scenarzyście, by zmierzył się z niemożliwym wyzwaniem. Z tym, że ja chciałem, żeby mój pomysł był większy, niż jakikolwiek wcześniej – tłumaczy Charles Soule, który przygody „Daredevila” pisze od 2015 roku.

Czteroodcinkowa historia zostanie przedstawiona w zeszytach 609-612, które do sprzedaży trafią w październiku i listopadzie. Za stronę graficzną „eventu” odpowiedzialny będzie Phil Noto, z którym Charles Soule współpracował już przy serii „Star Wars: Poe Dameron”.

Szczegóły na temat fabuły minicyklu nie są jeszcze znane. Pierwszy jego zeszyt będzie miał premierę 17 października. Dwa dni później na Netfliksie zadebiutuje trzeci sezon serialu „Daredevil”.

Co ciekawe, „The Death od Daredevil” nie będzie pierwszym spotkaniem Śmiałka z kostuchą. Matt Murdock zginął wcześniej w trakcie historii „Ultimatum” opowiadającej jak tsunami uderzyło w Nowy Jork, jednak jego zgon nie został zbyt dobrze przyjęty przez fanów. Daredevila uśmiercił też Brian Michael Bendis w „The End”, komiksowej wariacji na temat „Obywatela Kane’a”.

 

Źródło: The Hollywood Reporter

%d bloggers like this: