Browse By

Marvel wraca do cyklu „What if?”

Po dłuższej przerwie Marvel wraca do cyklu „What if?”, w ramach którego publikowane są komiksowe historie opowiadające o alternatywnych, wobec kanonu, przygodach najsłynniejszych superbohaterów. Jeszcze w tym roku ukaże się 6 premierowych zeszytów spod szyldu „What if?”.

WHAT IF? THE PUNISHER
Napisana przez Carla Pottsa i narysowana przez Juanana Ramireza opowieść o tym, jak mogłoby się potoczyć życie Petera Parkera, gdyby ten po śmierci wujka Bena zdecydował się na walkę z przestępczością w takim stylu w jakim robi to… Punisher. Wielka moc to wielka… kara. Premiera 10 października.

.

WHAT IF? MAGIK #1
Zanim stała się Magik,Iljana Rasputin była tylko dzieckiem. Dzieckiem, które pewnego dnia zostało wciągnięte do Otchłani i którą opuściło o siedem lat starsze. Nic dziwnego, że po takim przeżyciu Iljana nie chce mieć nic wspólnego z X-Men, Nowymi Mutantami, a nawet własnymi mocami. Postanawia więc uciec… Scenariusz Leah Williams, rysunki Filipe Andrarde. Premiera 31 października.

.

WHAT IF? GHOST RIDER #1
Opowieść o pierwszym i jedynym prawdziwym black metalowym zespole, który pojawił się w uniwersum Marvela, a którego jednym z filarów jest Robbie Reyes vel Ghost Rider. Scenariusz Sebastian Griner, rysunki Caspar Wijngaard. Premiera 17 października.

.

WHAT IF? THOR
Kiedy ojciec młodego Thora zostaje pokonany przez króla Lodowych Gigantów, życie boga piorunów zmienia się diametralnie. Zmuszony do porzucenia Asgardu i wychowany w świecie wiecznej zimy wyrasta na brutalnego wojownika Jotenheimu. Ta zmiana w biografii Thora nie pozostaje bez wpływu na relacje z jego przybranym bratem. Lokim. Scenariusz Ethan Sacks, rysunki Michele Bandini. Premiera 24 października.

.

WHAT IF? X-MEN #1
Witajcie w EXE/scape, cyfrowej krainie czarów dostępnej dla każdego, kogo stać na zafundowanie sobie kosztownych bio-modyfikacji niezbędnych do zalogowania się do wirtualnego świata. Do EXE/scape można się dostać również jeśli jesteś posiadaczem genu .EXE/gene, co jednak nie do końca podoba się właścicielom cyfrowej rzeczywistości. Nic dziwnego, że robią co mogą, by uniemożliwić mutantom dostęp do EXE/scape. Bana na cyfrową krainę czarów dostali już Charles Xavier i jego EXE/men, a ostatnimi posiadaczami genu .EXE/gene jacy ostali się w świecie EXE/scape są u/Domino i u/Cable. Za pieniądze gotowi są podjąć się każdego, nawet najpodlejszego zadania w wirtualnym świecie. Nawet takiego, które narazi na szwank życie i zdrowie magnata rynku bio-modyfikacji Erika Lehnserra. Scenariusz Bryan Edward Hills, rysunki Neil Edwards i Giannis Milonogiannis. Premiera 3 października.

.

WHAT IF? SPIDER-MAN #1
Co by było, gdyby Peter Parker nie był jedyną osobą ukąszoną przez radioaktywnego pająka? Co by się stało, gdyby ta druga osoba nie uważała, że wielka moc to również wielka odpowiedzialność? Jak wyglądałby Nowy Jork, gdyby Spider-Manem został szkolny osiłek Flash Thompson? Odpowiedź w komiksie Gerry’ego Conwaya (scenariusz) i Diego Olortegui (rysunki), który do sprzedaży trafi 3 października.

.

Źródło: Marvel

%d bloggers like this: