Browse By

Mark Millar powraca do świata „Kick-Ass”!

Mark Millar przygotowuje nowy komiks z cyklu „Kick-Ass”, którego głównym bohaterem… nie będzie znany doskonale wszystkim Dave Lizewski.

Liczące już trzy tomy „Kick-Ass” to opowieść o Davie Lizewskim – słabowitym nastolatku, który – podobnie jak większość jego kolegów – marzy o tym, żeby zostać superbohaterem. W przeciwieństwie jednak do swoich znajomych, Dave postanawia to marzenie wcielić w życie jako zamaskowany mściciel o pseudonimie Kick-Ass wypowiada wojnę przestępczości.

Pierwsza część opowiadała o starciu Kick-Assa z potężnym gangsterem Johnem Genovese, starciu, które choć zakończyło się sukcesem, nie obyło się bez ofiar. W części drugiej tytułowy bohater i jego towarzyszka Hit-Girl stawiali czoła superłotrowi o wdzięcznej ksywce Motherfucker, który wypowiedział wojnę Kick-Assowi i jego naśladowcom. Walka z nim była niezwykłe brutalna, pochłonęła wiele ofiar i skończyła się aresztowaniem Hit-Girl. W części trzeciej natomiast Kick-Ass ponownie staje do walki z mafią, ale jednocześnie po raz pierwszy się zakochuje co sprawia, że walka ze złem nie jest już dla niego tak ważna jak kiedyś. [cyt za onet.pl]

W nowym komiksie obowiązki oraz strój Kick-Ass przejmie czarnoskóra Patience Lee, trzydziestoletnia weteranka misji wojskowej w Afganistanie oraz matka dwójki małych dzieci. – Nie wydaje mi się, żebym kiedykolwiek wcześniej stworzył lepszą postać. Uwielbiam matki, które jednocześnie są bohaterkami. Pokazałem to już w „Empress”, pokazuję jeszcze raz tutaj – mówi o swoim nowym dziele Mark Millar.

Za rysunki ponownie odpowiedzialny jest John Romita Jr., z którym Millar współpracował przy wcześniejszych odsłonach „Kick-Ass”. Pierwszy zeszyt nowej serii zadebiutuje 14 lutego przyszłego roku, a ukaże się nakładem wydawnictwa Image Comics.

Źródło: IcV2