Browse By

Marini narysuje Batmana!

Enrico Marini, autor komiksowych serii „Skorpion” oraz „Orły Rzymu”, bierze się za Mrocznego Rycerza.

Europejski artysta napisze i narysuje dla DC Comics niezatytułowaną jeszcze dwutomową opowieść o Batmanie, Jej pierwszy tom ukaże się 3 listopada tego roku. Drugi trafi do sprzedaży wiosną roku przyszłego. Szczegóły na temat fabuły komisu trzymane są przez twórcę i wydawcę w tajemnicy.

Jestem dumny z możliwości wzięcia udziału w tym fantastycznym projekcie. Batman był moim ulubionym superbohaterem od czasu jak byłem dzieckiem. Możliwość reinterpretacji jego uniwersum i dodanie do niego mojego punktu widzenia, to prawdziwy zaszczyt – skomentował swoje zaangażowanie w projekt Enrico Marini w specjalnym oświadczeniu.

Urodzony we Włoszech Enrico Marini komiksy zaczął rysować jeszcze jako nastolatek. Popularność przyniosła mu seria „Cygan” stworzona do scenariuszy Thiery’ego Smoldera. W 1996 roku wspólnie ze Stephenem Desbergiem stworzył dwutomową „Gwiazdę Pustyni”, a dwa lata później mroczny cykl „Drapieżcy” na podstawie scenariuszy Jeana Dufaux.

W 2000 roku Enrico Marini zaczął pracę nad swoją najgłośniejszą i najdłuższą serią „Skorpion”, której 11 tom ukazał się 2014 roku. Od 2007 roku tworzy liczący już 5 tom cykl „Orły Rzymu”.

Źródło: Dargaud

%d bloggers like this: