Browse By

Lobo doczeka się serialu!

Ważniak nad ważniakami i ostatni Czarnianin czyli Lobo dostanie własny serial. Produkcja ma być spinoffem cyklu „Krypton” produkowanego przez telewizję Syfy.

Dziś premiera drugiego sezonu ciepło przyjętego przez widzów i krytyków serialu „Krypton” będącego prequelem „Supermana”. W nowych odcinkach pojawi się Lobo, ale wiadomo już, że Ważniak może zostać na srebrnym ekranie na dłużej.

Telewizja Syfy we współpracy ze studiem Warner Horizon TV przygotowują spinoff „Kryptona”, którego głównym bohaterem będzie właśnie Lobo. W roli Ważniaka wystąpi Emmet J. Scanian, który w tę postać wcieli się również w „Kryptonie”. Za scenariusz spinoffa odpowiedzialny będzie Cameron Welsh, jeden z producentów wykonawczych „Kryptona”. Niestety, żadne szczegóły na temat fabuły nie są jeszcze znane.

Wytwórnia Warner Bros., która jako właściciel wydawnictwa DC Comics, posiada prawa do postaci Lobo od kilkunastu lat przymierza się do realizacji pełnometrażowej produkcji o Ważniaku, a z filmem kojarzeni już byli m.in.: Will Smith, Dwayne Johnson, Guy Richie i Brad Peyton. Od jakiegoś czasu w wytwórni trwają prace nad nowym projektem z Lobo w roli głównej, którego reżyserii miałby się podjąć Michael Bay, ale wciąż nie wiadomo na 100% czy film w ogóle powstanie.

Lobo po raz pierwszy zadebiutował w komiksowych kadrach w 1983 roku w serii „Omega Men”. Wtedy był typowym czarnym charakterem – umięśnionym i bezwzględnym najemnikiem oraz łowcą nagród przemierzającym otchłanie kosmosu w poszukiwaniu okazji do zarobienia pieniędzy i rozróby. Być może dlatego przez kilka kolejnych lat pojawiał się w komiksach bardzo rzadko. Sytuacja zmieniła się w 1990 roku kiedy scenarzyści Keith Giffen i Alan Grant we współpracy z rysownikiem Simonem Bisleyem stworzyli miniserię „Ostatni Czarnianin” zmieniając dotychczasowy wizerunek Lobo oraz modyfikując jego biografię. Dzięki bezkompromisowemu i przepełnionego czarnym humorem scenariuszowi oraz fantastycznym rysunkom Bisleya cykl okazał się wydawniczym hitem rozpoczynając nowy rozdział w historii niebieskórego bohatera. [cyt. Za onet.pl]

Źródło: The Hollywood Reporter

KRYPTON — „Ghost in the Fire” Episode 202 — Pictured: (l-r) — (Photo by: Steffan Hill/SYFY)

%d bloggers like this: