Browse By

Lemire i Deodato zapowiadają „Berserker Unbound”

Jeff Lemire i Mike Deodato Jr. przygotowują dla wydawnictwa Dark Horse Comics nową miniserię komiksową zatytułowaną „Berserker Unbound”.

Czteroodcinkowy minicykl zapowiadany jest jako opowieść o barbarzyńskim wojowniku, który trafia do tunelu czasoprzestrzennego i zostaje przeniesiony do współczesnej metropolii. Nowoczesne miasto staje się polem walki pomiędzy uzbrojonym w potężny miecz i topór wojownikiem a groźnym czarnoksiężnikiem pragnącym posłać metropolię i jej obrońcę w otchłanie piekła.

Od dawna chciałem narysować komiks o barbarzyńskim wojowniku, a Jeff Lemire spełnił to marzenie pisząc poruszający scenariusz opowiadający o przyjaźni. Nie będę przesadzał, kiedy powiem, że w tej miniserii znajdziecie najbardziej spektakularne sceny akcji jakie kiedykolwiek narysowałem. „Berseker Unbound” to punkt zwrotny w mojej karierze – mówi Mike Deodato Jr., który niedawno ogłosił, że po 24 latach współpracy zamierza porzucić wydawnictwo Marvel, by skupić się na tworzeniu autorskich komiksów.

„Berserker Unbound” jest pełne niespodzianek. W tym komiksie są magia, akcja i krew, ale też serce. I nie do końca jest tym, na co wygląda na pierwszy rzut oka – dodaje scenarzysta Jeff Lemire.

Premiera pierwszego zeszytu 7 sierpnia.

Źródło: previewsworld.com