Browse By

Lemire i Giffen pracują nad nowymi przygodami Inferior Five

Jeff Lemire i Keith Giffen połączą swoje siły przy tworzeniu serii komiksowej poświęconej przygodom Inferior Five, drużyny superbohaterów powołanej do życia jeszcze w 1966 roku.

Członkowie Inferior Five (Gorszej Piątki) są dziećmi członków Freedom Brigade (Brygady Wolności), drużyny superbohaterów, która w komiksowych kadrach pojawiła się tylko dwa razy w 1966 roku w 62 i 65 numerze magazynu „Showcase”. W Brygadzie Wolności działałi Kapitan Swift (Captain Swift), Łucznik (The Bowman), Księżniczka Moc (Princess Power), Pan Silny (Mr. Might) i Syrena (The Mermaid) będący parodiami popularnych bohaterów DC Comics: Flasha, Green Arrowa, Wonder Woman, Supermana i Aquamana.

Niestety, ich przygody nie zdobyły popularności, a dziś o Brygadzie Wolności pamięta się tylko jako o przodkach Gorszej Piątki. W skład tej ostatniej wchodzą Merryman, Dumb Bunny, The Blimp, White Feather i Awkwardman, których największym marzeniem jest być równie dobrymi superbohaterami jak ich rodzice. Niestety, kompletnie się do tego nie nadają i wszystkie podejmowane przez nich próby heroicznych działań kończą się katastrofą.

Inferior Five w 1967 roku doczekało się 12-odcinkowej serii, po której bohaterowie popadli w zapomnienie. Świat przypomniał sobie o nich dopiero w 2008 roku, gdy pojawili się w epizodycznych rolach w crossoverze „Final Crisis” napisanym przez Granta Morrisona.

Nowa miniseria, zapowiadana jako połączenie „Stranger Things” z „Miasteczkiem Twin Peaks” będzie opowieścią o pięciorgu nastolatków, którzy po przeprowadzce odkrywają, że ich nowe sąsiedztwo pełne jest mrocznych tajemnic. Twórcy nie podzielili się na razie zbyt wieloma szczegółami na temat projektu. Wiadomo jedynie, że poza tytułem komiks niewiele będzie łączyło z jego oryginalną wersją. Akcja miniserii rozgrywać ma się w latach 80. ubiegłego wieku i nie zabraknie w niej wielu superbohaterów z tamtego okresu.

Jeff Lemire i Keith Giffen będą zarówno scenarzystami jak i rysownikami cyklu. Dodatkowo, w każdym zeszycie serii znajdzie się krótka historia napisana i narysowana przez Lemire’a.

Żródło: CBR

%d bloggers like this: