Browse By

„Legion” przedłużony na drugi sezon

„Legion” pierwszy aktorki serial opowiadający o świecie X-Men doczeka się drugiego sezonu. Obecnie na antenie telewizji Fox pokazywany jest pierwszy sezon produkcji, którego emisja zakończy się 5 kwietnia.

Fabuła serialu oparta jest na komiksach Marvela autorstwa Chrisa Claremonta i Billa Sienkiewicza – amerykańskiego grafika polskiego pochodzenia, prawnuka Henryka Sienkiewicza. Bohaterem historii jest David Haller (Dan Stevens), młody mężczyzna obdarzony nadludzkimi zdolnościami. Leczony przez lata w wielu placówkach David w momencie rozpoczęcia akcji serialu ma 30 lat i przebywa w kolejnym szpitalu z powodu zdiagnozowanej schizofrenii. Przytłacza go rzeczywistość, rutyna i ludzie, z którymi jest zmuszony przebywać. Większość czasu David spędza milcząc w towarzystwie gadatliwej Lenny (Aubrey Plaza) – dziewczyny, która pomimo wieloletniego uzależnienia od narkotyków i alkoholu nie straciła pogody ducha i wiary, że jej los wkrótce odmieni się na lepsze.

Życie Davida nabiera nowego znaczenia, gdy na oddziale pojawia się nowa pacjentka – piękna Syd (Rachel Keller). Między Davidem i Syd zaczyna rodzić się uczucie, dostrzegają jednak w tej całej sytuacji coś niepokojącego… Momentem przełomowym staje się chwila, kiedy David uświadamia sobie, że głosy i wizje, których doświadcza, mogą nie być jedynie wytworem jego chorego umysłu.

Ośmioodcinkowy „Legion” został entuzjastycznie przyjęty przez krytyków, którzy chwalili zarówno inteligentny scenariusz jak i niesamowite efekty specjalne. Premierowy odcinek serialu obejrzało za oceanem blisko 3,6 miliona widzów.

Źródło: Variety

.

%d bloggers like this: