Greg Rucka wspólnie z kilkorgiem utalentowanych artystów przygotowuje miniserię „Lazarus: X+66” rozgrywającą się w świecie komiksowej serii wykreowanej z rysownikiem Michaelem Larkiem. Premiera pierwszego zeszytu już w lipcu.

Scenariusz sześcioodcinkowego wydawnictwa napiszą wspólnie Greg Rucka, Eric Trautman, Aaron Duran i Neal Bailey. Cykl ma opowiadać o wydarzeniach i postaciach z drugiego planu głównej serii. Bohaterką pierwszego zeszytu będzie Casey Solomon, kapral armii rodziny Carlyle’ów, a fabuła komiksu opowiadać będzie o jej morderczym treningu wojskowym.

Autorem rysunków w pierwszym zeszycie serii będzie Eric Trautman. Za stronę graficzną kolejnych odpowiedzialni będą: Mack Chater, Justin Greenwood, Alitha Martinez, Bilquis Evely i Tristan Jone. Okładki zaprojektuje Michael Lark.

Akcja serii, którą sam Rucka opisuje jako połączenie „Ojca chrzestnego” z „Ludzkimi dziećmi”, rozgrywa się w niedalekiej przyszłości w świecie, w którym władzę sprawują już nie rządy, ale potężne i dysponujące olbrzymi majątkami Rodziny. Nieliczni ludzie dostępują zaszczytu pracy dla Rodzin. Pozostali zostają Odpadami – nic nie znaczącymi istotami ludzkimi, których życie nie przedstawia żadnej wartości.

Każda z Rodzin oprócz armii ma na swoich usługach Łazarza – znakomicie wyszkolonego i wyposażonego w najlepszą broń wojownika obdarzonego mocą zmartwychwstania. 19-letnia Forever jest Łazarzem rodziny Carlyle, a „Lazarus” opowiada jej historię.

Do stworzenia serii Grega Ruckę zainspirował powstały w wyniku finansowego kryzysu Ruch Oburzonych protestujący przeciwko społecznym i ekonomicznym nierównościom współczesnego świata. Ruch, który po raz pierwszy pojawił się na nowojorskiej Wall Street we wrześniu 2011 roku, szybko zdobył popularność na całym świecie, a protesty Oburzonych do dziś odbyły się w ponad 80 krajach. – Zadałem sobie pytanie jak wyglądałby świat, gdyby większość majątku spoczywało nie w rękach 1% naszego społeczeństwa, ale 0,00001%? Co stałoby się gdyby władza i pieniądze stały się ograniczone do bardzo niewielkiej liczby osób – wyjaśnia genezę pomysłu „Lazarusa” autor. [cyt za onet.pl]

Studio Legendary Televison pracuje nad serialową adaptacją komiksowej serii. Na razie nie wiadomo kiedy projekt, nad którym prace rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku, ujrzy światło dzienne. W Polsce seria Grega Rucki i Michaela Larka ukazuje się nakładem wydawnictwa Taurus Media.

Źródło: CBR.com

Leave a Reply