Browse By

Kurt Busiek szykuje miniserię o Batmanie bez Batmana

Scenarzysta Kurt Busiek, współtwórca głośnego „Marvels” i rysownik John Paul Leon pracują nad komiksową miniserią zatytułowaną „Batman: Creature of the Night”. Czteroodcinkowe wydawnictwo zapowiadane jest jako duchowa kontynuacja głośnego „Superman: Secret Identity” z 2004 roku.

„Superman: Secret Identity” był rozgrywającą się w realnym świecie opowieścią Clarku Kencie, młodym mężczyźnie zafascynowanym komiksowymi przygodami Supermana, który pewnego dnia sam otrzymał supermoce.

Akcja „Batman: Creature of the Night” rozgrywać się będzie w Bostonie w 1968 roku, a jej bohaterem będzie niejaki Bruce Wainwright, chłopak, którego rodzice zostali zamordowani w podobnych okolicznościach co rodzice jego komiksowego idola Bruce’a Wayne’a. Wkrótce po tej tragedii na ulicach miasta pojawia się zamaskowany superbohater.

„Superman: Secret Identity” był fantastyczną opowieścią o odkrywaniu własnej tożsamości, „Batman: Creature of the Night” będzie dotykał tematów bardziej przerażających i bardziej mrocznych – mówi o swoim dziele Kurt Busiek.

Pierwszy zeszyt miniserii trafi do sprzedaży 29 listopada.

Źródło: ICv2