Browse By

Kudrański rysuje X-Men!

Miniserie „House of X” oraz „Powers of X” to początek rewolucji w świecie X-Men. Jednym z jej twórców będzie nasz rodak Szymon Kudrański.

W październiku i listopadzie na rynku zadebiutuje w sumie sześć nowych serii o mutantach. Wszystkie są zaledwie pierwszą „fazą” projektu „The Dawn of X”, skomplikowanego i – jak zapewniają twórcy – ekscytującego planu jaki na świat mutantów ma Jonathan Hickman. Planu, którego realizacja przewidziana jest na kilka lat!

Serię zatytułowaną „Fallen Angels” narysuje Szymon Kudrański, współtwórca obecnego runu „Punishera” a od niedawna również serii „Action Comics”. Autorem scenariusza komiksu jest Bryan Edward Hill, twórca fabuły solidnej serii „American Carnage” publikowanej w imprincie Vertigo.

Bohaterami „Fallen Angels” będą Psylocke, Cable i X-23. Kiedy pojawia się nowe niebezpieczeństwo zagrażające przyszłości mutantów na Ziemi, ta trójka łączy siły, by je powstrzymać. Premiera pierwszego zeszytu w listopadzie.

Pozostałe tytuły spod szyldu „The Dawn of X” to:

„X-Men”
Mutanci muszą się odnaleźć w zupełnie nowym świecie. Świecie, w którym – na pierwszy rzut oka – wszystko będzie nie tylko inaczej, ale przede wszystkim lepiej niż do tej pory. „X-Men” to opowieść o Cyklopie i jego oddziale złożonym ze starannie wybranych mutantów. Autorami serii są Jonathan Hickman (sec.) i Lenil Francis Yu (rys.). Premiera pierwszego zeszytu w październiku.

.

„Excalibur”
W nowej rzeczywistości mutanci muszą stawić czoła również magii pochodzącej z innego świata. Kapitan Brytania, Rogue, Gambit, Jubilee, Rictor i… Apocalypse okazują się idealnymi kandydatami do tego zadania. Scenariusz Tini Howard, rysunki Marcus To. Premiera pierwszego zeszytu w październiku.

.

„Marauders”
Choć ich świat się zmienił, mutanci muszą się obawiać niektórych ludzi. Do radzenia sobie z nimi Emma Frost i Hellfire Trading Company powołują specjalny oddział o nazwie Marauders dowodzony przez Kapitan Kate Pryde. Wspólnie ze Storm, Pyro, Bishopem i Icemanem stają do walki z prześladowcami. Scenariusz Gerry Duggan, rysunki Matteo Lolli. Premiera pierwszego zeszytu w październiku.

.

„New Mutants”
Klasyczny skład Nowych Mutantów, czyli Sunspot, Wolfsbane, Mirage, Karma. Magik i Cypher łączą siły z Chamber i Mondo w poszukiwaniu zaginionego towarzysza. Misja, której się podejmują zaprowadzi ich w kosmos u boku Starjammers. Scenariusz Jonathan Hickman i Ed Brisson, rysunki Rod Reis. Premiera pierwszego odcinka w listopadzie.

.

„X-Force”
Jednostka X-Force nazywana CIA świata mutantów łączy w sobie rozbudowane działania wywiadowcze z brutalną siłą. Jej członkowie: Bestia, Jean Grey, Sage, Wolverine, Kid Omega i Domino w nowej rzeczywistości podejmują się niebezpiecznych misji, których stawka zawsze jest wysoka. Scenariusz Benjamin Percy, rysunki Joshua Cassara. Premiera pierwszego zeszytu w listopadzie.