Browse By

„Kruk” powraca z nowym komiksem

Legendarna seria komiksowa Jamesa O’Barra „Kruk” doczeka się nowej komiksowej odsłony zatytułowanej „The Crow: Memento Mori”.

Bohaterem komiksu będzie David, młody mężczyzna przemierzający ulice Rzymu w poszukiwaniu terrorystów, którzy pozbawili życia jego i jego dziewczynę.

Autorami scenariusza „The Crow: Memento Mori” są Roberto Recchioni i Micol Beltramin. Za stronę graficzną komiksu odpowiadają Angelo Mennillo i Werther Dell’Edera. Autorami okładek są Werther Dell’Edera i Davide Furnò.

Pierwszy zeszyt serii ukaże się w marcu przyszłego roku jednocześnie we Włoszech, gdzie wyda go Edizioni BD, oraz w USA nakładem IDW Publishing.

Wydany po raz pierwszy w 1989 roku „Kruk” opowiada historię Erica, młodego człowieka, który wraz z narzeczoną zostaje zaatakowany przez uliczny gang. Ranny i sparaliżowany bezradnie obserwuje jak jego ukochana jest bita, gwałcona aż w końcu śmiertelnie postrzelona. Kilka dni później, w szpitalu, umiera sam Eric. Dzięki mocy tytułowego kruka powraca jednak do świata żywych by zemścić się na mordercach.

Komiks został w 1994 roku zekranizowany przez Alexa Proyasa, a jego film uchodzi za jedną z najlepszych ekranizacji komiksu. Do historii przeszedł jednak dzięki nieszczęśliwemu wypadku do jakiego doszło na planie, w wyniku którego zmarł odtwórca głównej roli Brand Lee. Film doczekał się trzech nieudanych kontynuacji (ostatnia powstała w 2005 roku) oraz przyzwoitej adaptacji serialowej „Kruk. Droga do nieba” z Markiem Dacascosem w roli głównej.

Obecnie trwają przygotowania do realizacji nowej filmowej wersji „Kruka” z Jasonem Momoą w roli tytułowej.

Źródło: IDW

%d bloggers like this: