Browse By

Kratos powraca w kolejnym komiksie

„God of War: Fallen God” to tytuł nowej miniserii komiksowej opowiadającej o przygodach bohatera bestsellerowej serii gier wideo.

Akcja komiksu rozpocznie się tuż po wydarzeniach przedstawionych w grze „God of War III” z 2010. Po udanej zemście na greckich bogach i uwolnieniu od ciążącej na nim klątwy, Kratos wyrusza na pustynię, by tam w samotności spędzić resztę życia. Szybko się jednak przekonuje, że drzemiący w nim gniew nie wygasł. Syna Zeusa czeka teraz nowa, najtrudniejsza walka z samym sobą. Walka, które nie może wygrać, a przynieść mu może jedynie szaleństwo.

Za miniserię „God of War: Fallen God” odpowiedzialni są autorzy komiksu „God of War” z 2018 roku: scenarzysta Chris Robertson (współtwórca „iZOMBIE”) oraz rysownik Tony Parker („This Damned Band”). Premiera pierwszego zeszytu 24 czerwca.

Będzie to już trzeci komiks z Kratosem w roli głównej. Pierwszy, składający się z sześciu odcinków ukazał się w latach 2010-2011 roku a jego autorami byli scenarzysta Marv Wolfman i rysownik Andrea Sorrentino. Drugim była wspomniana miniseria z 2018 roku.

Seria „God of War” narodziła się w 2005 roku wraz z pierwszą częścią cyklu liczącego już osiem pełnoprawnych odsłon. Inspirowana grecką mitologią opowiada historię Kratosa, spartańskiego wojownika, który zawiera pakt z bogiem wojny – Aresem. Kiedy w wyniku intryg boga Kratos zabija własną żonę i córkę, postanawia się zemścić. Ostatecznie zabija Aresa i zasiada na Olimpie jako nowy bóg wojny, ale wciąż jest nękany przez demony przeszłości. Kiedy okazuje się, że Kratos jest w rzeczywistości synem Zeusa i to jego ojciec odpowiedzialny jest za wszystkie nieszczęścia jakie go spotkały, wojownik wypowiada wojnę bogom.

W 2018 roku ukazała się ósma odsłona serii przenosząca akcję gry ze starożytnej Grecji na północ Europy. Po wypełnionych gniewem i szaleństwem greckich przygodach, które zwieńczyła destrukcja Olimpu i śmierć wielu helleńskich bogów oraz herosów, protagonista ucieka na daleką Północ, szukając wytchnienia. Na miejscu znajduje nową miłość i zakłada rodzinę. Po niespodziewanej śmierci żony zostaje sam z młodym synem o imieniu Atreus. Niestety, spokój nie trwa zbyt długo, o czym Kratos przekonuje się, kiedy wyrusza ze swoją latoroślą rozsypać prochy zmarłej kobiety. Droga do celu usiana jest różnymi trudnościami, a na nieproszonych gości czeka armia znanych z mitologii nordyckiej bestii. W trakcie podróży Kratos musi również zmierzyć się z konsekwencjami dawnych czynów i wciąż buzującym w jego sercu niepohamowanym gniewem. [cyt. za gry-online.pl]

.

Źródło: comicbook.com