Browse By

Kratos bohaterem komiksu

Kratos, główny bohater bestsellerowej serii gier wideo „God of War” doczeka się nowej miniserii komiksowej.

Wydawnictwo ma się ukazać na początku przyszłego roku nakładem wydawnictwa Dark Horse przy okazji premiery najnowszej odsłony cyklu. Autorami czteroodcinkowej miniserii są scenarzysta Chris Robertson (współtwórca „iZOMBIE”) oraz rysownik Tony Parker („This Damned Band”). Fabuła komiksu opowiadać o przygodach Kratosa próbującego odnaleźć się w roli ojca.

Będzie to już drugi komiks z Kratosem w roli głównej. Poprzedni, składający się z sześciu odcinków ukazał się w latach 2010-2011 roku a jego autorami byli scenarzysta Marv Wolfman i rysownik Andrea Sorrentino.

Seria „God of War” narodziła się w 2005 roku wraz z pierwszą częścią cyklu liczącego już siedem pełnoprawnych odsłon. Inspirowana grecką mitologią opowiada historię Kratosa, spartańskiego wojownika, który zawiera pakt z bogiem wojny – Aresem. Kiedy w wyniku intryg boga Kratos zabija własną żonę i córkę, postanawia się zemścić. Ostatecznie zabija Aresa i zasiada na Olimpie jako nowy bóg wojny, ale wciąż jest nękany przez demony przeszłości. Kiedy okazuje się, że Kratos jest w rzeczywistości synem Zeusa i to jego ojciec odpowiedzialny jest za wszystkie nieszczęścia jakie go spotkały, wojownik wypowiada wojnę bogom.

Nowa odsłona serii ma być jednocześnie jej nowym otwarciem. Zapowiedziany na początek przyszłego roku „God of War” ma być nawiązywać do mitologii nordyckiej, a obok Kratosa pojawi się w niej jego syn Atreus.

Źródło: IcV2