Browse By

Kowalski wraca do „Monster World”

Polski rysownik Piotr Kowalski, współtwórca m.in. udanego „Bloodborne”, narysuje nową miniserię ze świata „Monster World”, cyklu publikowanego przez wydawnictwo American Gothic Press.

„Monster World” to czteroodcinkowa miniseria z lat 2015-2016 napisana przez Steve’a Nilesa i Philipa Kima, a zilustrowana przez Kowalskiego. Jej bohaterem był detektyw Hank Barrymore rozwiązujący zagadkę morderstw dokonywanych na planie filmowym. Śledztwo prowadzi go do odkrycia potworów oraz kontrolującego ich niebezpiecznego kultu.

Hank Barrymore powróci w nowej miniserii zatytułowanej „Monster World: The Golden Age”. Tym razem były detektyw, a obecnie doświadczony czarodziej, podejmie się odszukania wiedźmy o imieniu Shirley, która została schwytana po tym, jak studio filmowe – będące tłem wydarzeń pierwszej części cyklu – zostało zniszczone. Z pomocą demona wiedzy Nybbasa wyrusza w podróż przez kraj i wymiary, aż dociera do Oklahomy, gdzie pewien chłopiec samotnie stawia czoła wściekłemu magowi o imieniu Rybach. To jednak dopiero początek kłopotów jakie czekają Hanka.

Scenariusz „Monster World: The Golden Age” jest dziełem Philipa Kima i Holly Interlandi. Pierwszy zeszyt komiksowej serii trafi do sprzedaży 24 lipca i będzie dostępny z dwoma wariantami okładki: Piotra Kowalskiego i Nata Jonesa.

« z 2 »

Piotr Kowalski jest dziś bardzo zajętym twórcą. Dla wydawnictwa IDW Publishing stworzył niedawno komiksowy remake miniserii „30 dni nocy”, wcześniej ukazał się współtworzony przez niego dwuzeszytowy prequel gry wideo „Wolfenstein II: The New Colossus”, a w lutym ubiegłegoroku oficyna Titan Comics rozpoczeła publikację miniserii „Bloodborne” narysowanej przez Kowalskiego a napisanej przez Alesa Kota, która została entuzjastycznie przyjęta przez czytelników i krytyków, przekształcona szybko w pełnoprawną serię i niedawno doczekała się premiery 11 już zeszytu. Dziś z kolei do sprzedaży trafiła nowa odsłona serii „Sex” tworzonej wspólnie przez Kowalskiego i scenarzystę Joego Caseya.

.

„Monster World: The Golden Age” – okładka Piotra Kowalskiego

.

„Monster World: The Golden Age” – okładka Nata Jonesa

Źródło: American Gothic Press

%d bloggers like this: