Wydawnictwa Dark Horse Comics i T-Pub nawiązały partnerstwo, którego pierwszym owocem będzie powieść graficzna „The Many Deaths of Barnaby James” z rysunkami Piotra Kowalskiego.

Komiks napisany przez Briana Nathansona i Neila Gibsona zapowiadany jest jako gotycka opowieść grozy rozgrywająca się w cyrku, w którym gwiazdami są… ożywione trupy.

„The Black Top” to cyrk jedyny w swoim rodzaju, bo występują w nim artyści, którzy kiedyś zmarli i zostali przywróceni do życia przez potężnego nekromantę Azlona. Jednym z ożywieńców jest Barnaby James, młody grabarz błagający Azlona, by ten wskrzesił także jego miłość, Delilah. Ten jednak za każdym razem odmawia. Zdesperowany Barnaby kradnie magiczną różdżkę Azlona, by ożywić Delilah samodzielnie. Konsekwencje tej decyzji sprowadzą na niego nie tylko gniew nekromanty, ale również morderców, kanibali a nawet handlarzy żywym towarem.

Scenariusz komiksu rozwijany był we współpracy ze studiem Valhalla Entertainment, założonym przez Gale Anne Hurd (producentkę min. „Terminatora” oraz „Obcego. Decydującego starcia”) i odpowiedzialnym m.in. za realizację serialu „The Walking Dead”. Co więcej, studio przymierza się do realizacji filmu na podstawie powieści graficznej.

Komiks „The Many Deaths of Barnaby James” liczył będzie 136 stron. Premiera 13 grudnia w cenie 24,99 dolarów.

Leave a Reply