Browse By

Komiksy Jonathana Hickmana zostaną zekranizowane

Amazon przygotowuje serialowe adaptacje komiksowych serii „Transhuman” oraz „East of West” napisanych przez Jonathana Hickmana. Obie produkcje powstaną we współpracy z założonym przez Roberta Kirkmana studiem Skybound Entertainment.

Jonathan Hickman będzie producentem wykonawczym obu seriali napisze również scenariusz „East of West”. Nazwisko scenarzysty „Transhuman” mamy poznać już wkrótce.

Wydane po raz pierwszy w 2008 roku „Transhuman” opisywane jest przez twórców Jonathana Hickmana i rysownika JM Ringueta jako „fikcyjny dokument na temat przyszłości”. Komiks opowiada o futurystycznym świecie, w którym genetycznie modyfikowani ludzie tworzeni są przez rywalizujące ze sobą korporacje. Pod hasłami starań o naprawę świata prowadzą bezwzględną walkę o udziały w rynku, w której wszystkie chwyty są dozwolone.

Uznawane za jedno z najlepszych dzieł w dorobku Hickmana „East of West” to z kolei tworzony nieprzerwanie od 2013 roku fantastyczny western z akcją osadzoną w alternatywnej rzeczywistości USA, w której wojna domowa nigdy się nie skończyła, a kraj podzielony jest pomiędzy wiecznie skłócone frakcje: Unii, Konfederatów, królestwo Afro-Amerykanów, technokrację Rdzennych Amerykanów, Chińskich Banitów oraz Teksańskich Separatystów. Koniec konfliktowi przynosi dopiero uderzenie komety w Kansas 9 listopada 1908 roku. Po tym wydarzeniu dawni wrogowie decydują się na zakończenie wojny i powołanie do życia „Siedmiu Narodów Ameryki”. Pięćdziesiąt lat później okazuje się, że wydarzenia z 1908 roku były zapowiedzią zbliżającej się Apokalipsy…

Niestety, na razie nie są znane żadne szczegóły na temat zapowiedzianych ekranizacji. Obrazek powyżej pochodzi z serii „East of West”.

Źródło: previewsworld.com