Browse By

Komiksiarze w telewizji

Ed Brubaker i Warren Ellis, scenarzyści kojarzeni głównie z branżą komiksową, pracują obecnie nad ciekawymi projektami serialowymi.

Ed Brubaker, sześciokrotny laureat nagrody Eisnera i współtwórca głośnych serii „Fatale” oraz „Gotham Central”, dołączył do zespołu pracującego nad serialem zatytułowanym „Too Old to Die Young”. Projekt realizowany na zamówienie serwisu Amazon Video Prime ma być mroczną opowieścią o przestępczym światku Los Angeles. Serial wyreżyseruje i wyprodukuje duński artysta Nicolas Winding Refn, autor głośnej trylogii „Pusher” oraz filmu „Drive” z Ryanem Goslingiem.

Scenariusz serialu napiszą wspólnie Refn i Brubaker. Ten drugi będzie pełnił również funkcję producenta wykonawczego projektu. Prace na planie mają się rozpocząć już jesienią tego roku.

Tymczasem Warren Ellis, współtwórca komiksowych serii „Planetary” i „Transmetropolitan”, pracuje nad scenariuszem serialu „Castlevania”, przygotowywanej przez serwis Netflix animowanej adaptacji popularnej gry wideo. Co ciekawe, to nie pierwsze spotkanie autora z tą serią. Wcześniej Warren Ellis napisał już scenariusz pełnometrażowej animacji „Castlevania: Dracula’s Curse”, która jednak nigdy nie została zrealizowana.

Źródło: Newsarama

.