Browse By

Komiks Jeffa Lemire’a w kinie

Wciąż czekająca na swoją polską premierę znakomita powieść graficzna „The Underwater Welder” Jeffa Lemire’a zostanie zekranizowana. Jednym z producentów adaptacji jest nominowany dwukrotnie do Oscara Ryan Gosling.

Komiks wydany w 2012 roku nakładem wydawnictwa Top Shelf opowiada historię Jacka Josepha, nurka odpowiedzialnego za podwodne naprawy platformy wiertniczej. Jacka poznajemy w wyjątkowym momencie jego życia. Niebawem zostanie ojcem i nie wie czy poradzi sobie z odpowiedzialnością jaką niesie ze sobą rodzicielstwo. Podczas jednej z podwodnych wypraw Jack spotyka ducha swojego ojca…

„The Underwater Welder” na duży ekran przeniosą studia Waypoint (należące do Goslinga i Kena Kao) oraz Anonymous Content odpowiedzialne za realizacje tak głośnych produkcji jak filmy „Spotlight” i „Zjawa” oraz seriale „Mr. Robot” i „Detektyw”.

Urodzony w Kanadzie Jeff Lemire jest jednym z najciekawszych twórców komiksowych. W swoim dorobku ma opowieści superbohaterskie z serii „Alle-New Hawkeye”, „Extraordinary X-Men” czy „Moon Knight”, ale popularność i uznanie przyniosły mu autorskie dzieła takie jak „Opowieści z hrabstwa Essex” oraz opublikowane w ramach imprintu Vertigo „The Nobody” oraz seria „Sweet Tooth”. Obecnie Jeff Lemire wspólnie ze Scottem Snyderem przygotowują dla Image Comics miniserię „A.D.: After Death” będącą połączeniem komiksu, klasycznej prozy i malarstwa. Komiks zapowiadany jest jako jako opowieść o świecie, w którym genetykom udało się pokonać śmierć. Wiele lat po tym osiągnięciu jeden człowiek zaczyna kwestionować jego zasadność. Więcej o serii tutaj.

The Underwater Welder (okładka)

Źródło: Screendaily

%d bloggers like this: