Browse By

Kirkman szykuje komiks o sztukach walki

Robert Kirkman, twórca „The Walking Dead”, kończy prace nad nową serią komiksową „Fire Power”, której pierwszy zeszyt ukaże się w maju przyszłego roku.

Bohaterem cyklu będzie Owen Johnson, wychowany w adopcyjnej rodzinie młody mężczyzna wyruszający w podróż do Chin, gdzie ma nadzieję poznać historię swoich rodziców. Dowiedzieć się kim byli, jak żyli i jak umarli. W poszukiwaniu informacji o nich dociera do tajemniczej świątyni. Zarządzający nią mistrz od lat próbuje wskrzesić starożytną szkołę walki, której uczniowie potrafili miotać dłońmi ogniste kule. Pojawienie się Johnsona nieoczekiwanie przybliża go do realizacji tego celu, a dla samego Owena okazuje się początkiem wielkiej przygody.

Od strony fabularnej „Fire Power” jest dziełem Roberta Kirkmana. Za oprawę graficzną odpowiedzialny jest Chris Samnee, artysta, który w swojej karierze rysował już między innymi przygody Kapitana Ameryki oraz Thora.

Pomysł na napisanie „Fire Power” pojawił się w głowie Roberta Kirkmana w czasie, kiedy kończył prace nad „Invincible” – superbohaterską serią tworzoną w latach 2003-2018. – Zdałem sobie sprawę, że lubię opowiadać historie o superbohaterach i kiedy pożegnam się z „Invincible”, będzie mi tego zwyczajnie brakowało – mówi Robert Kirkman. – Dziś jednak komiksy pękają od nadmiaru superbohaterów, a ja źle czuje się w tłoku. Podobnym zasadami co historie o zamaskowanych herosach rządzą się jednak opowieści o sztukach walki. I tak narodził się pomysł na „Fire Power” – dodaje autor.

Komiks ukaże się nakładem Image Comics we współpracy z należącym do Roberta Kirkmana wydawnictwem Skybound.

« z 2 »

Źródło: The Hollywood Reporter

%d bloggers like this: