Browse By

King i Gerads zapowiadają „Strange Adventures”

Tom King i Mitch Gerads, duet odpowiedzialny za znakomite miniserie „Mister Miracle” oraz „The Sheriff of Babylon” pracują nad 12-zeszytowym cyklem „Strange Adventures”. Premiera pierwszego odcinka w marcu przyszłego roku.

Główny bohater komiksu, Adam Strange, to postać doskonale znana fanom uniwersum DC Comics. Powołany do życia przez Juliusza Schwartza i Murphy’ego Anderson, w komiksowych kadrach narodził się w 1958 roku w 17 zeszycie serii „Showcase”. Adam Strange pochodzi z planety Rann a cała galaktyka zna go jako nieustraszonego obrońcę sprawiedliwości. W interpretacji Kinga i Geradsa superbohatera poznamy w sytuacji, kiedy zostaje zmuszony stawić czoła konsekwencjom decyzji jakie podjął podczas walki na rodzinnej planecie. Konsekwencjom, które zaważyć mogą nie tylko na jego życiu, ale na przyszłości całego uniwersum DC Comics.

Adam Strange to jedna z wielu postaci, obok Tarzana czy Flasha Gordona, będących metaforą XIX-wiecznego europejskiego kolonializmu. Kolonializmu, który z perspektywy Europy oraz podległych kolonii wyglądał zupełnie inaczej. I to właśnie ten kontrast, ta krwawa wyrwa oddzielająca prawdę od wyobrażeń, zainteresowały mnie w tym bohaterze – tłumaczy Tom King

Obok Toma Kinga i Mitcha Geradsa w zespole odpowiedzialnym za stworzenie „Adama Strange’a” znalazł się również rysownik Evan Shaner.

Warto przypomnieć, że stworzona przez Kinga i Geradsa miniseria „Mister Miracle” otrzymała w tym roku trzy Nagrody Eisnera.

« z 2 »

 

Źródło: Newsarama

%d bloggers like this: