Browse By

Kevin Smith napisze nowe przygody Hit-Girl

Kilka dni temu Mark Millar zdradził, że ukaże się nowa seria komiksowa ze świata „Kick-Ass”. Dziś wiadomo już, że nie jedna, a dwie. A ta druga wyjdzie spod pióra między innymi Kevina Smitha.

„Hit Girl”, podobnie jak nowa odsłona „Kick-Ass” będzie serią publikowaną w miesięcznych odstępach czasu przez wydawnictwo Image Comics. O ile „Kick-Ass” będzie kolejnym dziełem duetu Mark Millar i John Romita Jr., o tyle „Hit Girl” pomyślany jest zupełnie inaczej. Serię rozpoczną Mark Millar i rysownik Ricardo Lopez Ortiz, a później trafi ona w ręce innych zespołów.

„Hit Girl” opowie o przygodach tytułowej bohaterki, która będzie podróżować po świecie i w różnych krajach walczyć o sprawiedliwość. Pierwsza jej przygoda, napisana przez Marka Millara, rozgrywać się będzie w Kolumbii. Kolejna, pod którą podpisze się Kevin Smith, w Los Angeles.

Wśród twórców, którzy będą zaangażowani w tworzenie „Hit Girl” znajdą się również Eduardo Risso („100 naboi”), Rafael Albuquerque („Amerykański wampir”) oraz azjatycki artysta Kim Jung Gi.

Tytułowa Hit Girl naprawdę nazywa się Mindy McCready i jest córką „zawodowego” zamaskowanego obrońcy prawa Damona McCready’ego działającego pod pseudonimem Big Daddy. Wyszkolona przez swego ojca jest jego skuteczną pomocniczką w walce ze złem. W filmach „Kick-Ass” oraz „Kick-Ass 2” jej rolę odtwarzała Chloë Grace Moretz.

Liczący już trzy tomy cykl „Kick-Ass”, który dał początek „Hit Girl”, to opowieść o Davie Lizewskim, słabowitym nastolatku, który, podobnie jak większość jego kolegów, marzy o tym, żeby zostać superbohaterem. W przeciwieństwie jednak do swoich znajomych, Dave postanawia to marzenie wcielić w życie jako zamaskowany mściciel o pseudonimie Kick-Ass wypowiada wojnę przestępczości.

Pierwsza część opowiadała o starciu Kick-Assa z potężnym gangsterem Johnem Genovese, starciu, które choć zakończyło się sukcesem, nie obyło się bez ofiar. W części drugiej tytułowy bohater i jego towarzyszka Hit-Girl stawiali czoła superłotrowi o wdzięcznej ksywce Motherfucker, który wypowiedział wojnę Kick-Assowi i jego naśladowcom. Walka z nim była niezwykłe brutalna, pochłonęła wiele ofiar i skończyła się aresztowaniem Hit-Girl. W części trzeciej natomiast Kick-Ass ponownie staje do walki z mafią, ale jednocześnie po raz pierwszy się zakochuje co sprawia, że walka ze złem nie jest już dla niego tak ważna jak kiedyś. [cyt za onet.pl]

W nowym, zapowiedzianym kilka dni temu komiksie „Kick-Ass”, obowiązki oraz strój Kick-Ass przejmie czarnoskóra Patience Lee, trzydziestoletnia weteranka misji wojskowej w Afganistanie oraz matka dwójki małych dzieci. – Nie wydaje mi się, żebym kiedykolwiek wcześniej stworzył lepszą postać. Uwielbiam matki, które jednocześnie są bohaterkami. Pokazałem to już w „Empress”, pokazuję jeszcze raz tutaj – mówi o swoim nowym dziele Mark Millar.

Za rysunki ponownie odpowiedzialny jest John Romita Jr., z którym Millar współpracował przy wcześniejszych odsłonach „Kick-Ass”. Pierwszy zeszyt nowej serii zadebiutuje 14 lutego przyszłego roku, a ukaże się nakładem wydawnictwa Image Comics.

 

Źródło: The Hollywood Reporter

%d bloggers like this: