Browse By

Kevin Smith adaptuje „Sama i Twitcha”

Kevin Smith, autor znakomitych filmów „W pogoni z Amy” oraz „Clerks – Sprzedawcy”, przygotowuje serial na podstawie komiksowej serii „Sam & Twitch” będącej spin-offem popularnego „Spawna” wykreowanego przez Todda McFarlane’a.

Projekt, którego produkcji podejmie się BBC America, ma być policyjnym serialem proceduralnym, a każdy jego odcinek opowiadać ma o innej sprawie prowadzonej przez tytułowych policjantów. Kevin Smith będzie odpowiedzialny za napisanie scenariusza projektu, jego reżyserię oraz produkcję.

Sam Burke i Twitch Williams są nowojorskimi policjantami, którzy narodzili na łamach komiksowej serii „Spawn”. Choć byli postaciami drugoplanowymi zdobyli na tyle dużą popularność, że w 1999 roku powstała poświęcona im seria zatytułowana „Sam and Twitch”, do której scenariusze pisał m.in. Brian Michael Bendis.

4 odcinkowa „Sam i Twitch: Udaku” opublikowało w Polsce w latach 2004-2005 nieistniejące już wydawnictwo Mandragora. Napisana przez Bendisa i zilustrowana przez Angela Medinę historia opowiadała o śledztwie Sama i Twitcha w sprawie serii brutalnych morderstw.

Kevin Smith obecnie pracuje na planie jednego z odcinków serialu „Supergirl”. W ubiegłym roku wyreżyserował dwa odcinki serialu „Flash”, a niedawno ogłosił, że latem tego roku chciałby rozpocząć zdjęcia do nowego filmu o Jayu i Cichym Bobie zatytułowanego „Jay and Silent Bob Reboot”.

Źródło: Deadline.com

.

%d bloggers like this: