Browse By

Katarzyna Witerscheim rysuje dla Black Mask Studios

Polska rysowniczka Katarzyna Witerscheim, autorka serii „Slavonica”, której prace publikowane były m.in. w „Warchlakach” i „Bicepsie”, rozpoczyna współpracę z amerykańskim wydawnictwem Black Mask Studios.

Artystka odpowiedzialna będzie za stronę graficzną drugiego zeszytu 5-odcinkowej miniserii „Sex Death Revolution” pisanej przez nominowaną do Nagrody Eisnera Magdalene Visaggio („Eternity Girl”, „Kim & Kim”). Bohaterką komiksu jest czarodziejka Esperanza, której poukładane życie pewnego razu wali się w gruzy. Z modnej mieszkanki Manhattanu staje się kimś innym, osobą, którą była dawno, dawno temu. I wtedy w jej otoczeniu pojawia się Marcus – niedoszły iluzjonista, intelektualista z ambicjami i wielbiciel dobrego smaku, który przy okazji jest zły do szpiku kości. I zrobi wszystko, by pokonać Esmeraldę.

Pierwszy zeszyt „Sex Death Revolution” trafi do sprzedaży 31 października. Nie znajdziemy w nim jednak rysunków Katarzyny Witerscheim gdyż jego współautorką jest Becca Farrow. Polska artystka dołączy do serii od jej drugiego odcinka, którego premierę zapowiedziano na 28 listopada.

Wcześniej z wydawnictwem Black Mask Studios współpracę nawiązał Piotr Kowalski, który współtworzył dla oficyny serię „Come Into Me” na podstawie scenariusza Lonnie Nadler i Zaca Thompsona, autorów ciepło przyjętego kanibalistycznego horroru „The Dregs”.

Założone w 2012 roku wydawnictwo Black Mask Studios zostało powołane do życia przez Matta Pizzolo, Steve’a NIlesa i Bretta Gurewitza. Pierwszym tytułem opublikowanym przez oficynę była antologia „Occupy Comics”. W kolejnych latach jej nakładem ukazały się m.in. serie „Sinatoro” Granta Morrisona i Vanesy Del Rey oraz „Disciples” Steve’a Nilesa i Christophera Mittena. Black Mask Studios aktywnie działa w branży filmowej. Dla stacji Sci-Fi przygotowuje serialową adaptację komiksowej serii „Five Ghosts” z katalogu Image Comics, w planach ma realizację ekranizacji swoich tytułów „Sinatoro” oraz „Disciples”. Według branżowego dziennika The Hollywood Reporter oficyna ma na etapie developmentu aż 11 różnych projektów filmowych i telewizyjnych.

Źródło: newsarama

%d bloggers like this: