Browse By

Katarzyna Niemczyk znowu rysuje dla Marvela

Polska rysowniczka Katarzyna Niemczyk narysuje dla wydawnictwa Marvel pięcioodcinkową miniserię „Age of Conan: Belit” opowiadającą o młodości przywódczyni piratów znanej Królowa Czarnego Wybrzeża, bohaterce jednego z opowiadań Roberta E. Howarda.

Autorką scenariusza komiksu jest Tini Howard. „Age of Conan: Belit” opowie o przygodach nastoletniej Belit i drodze jaką będzie musiała pokonać, by stanąć na czele własnej armii piratów. Okładkę pierwszego zeszytu narysowała Sana Takeda, współautorka przebojowej serii „Monstressa”.

Premierę pierwszego zeszytu „Age of Conan: Belit” zaplanowano na 13 marca.

Opowiadanie „Królowa Czarnego Wybrzeża” zostało napisane przez Roberta E. Howarda, twórcą postaci Conana Barbarzyńcy, napisane w 1934 roku i w tym samym roku opublikowane na łamach magazynu „Weird Tales”. Treścią opowiadania są dzieje związku Conana z piękną królową piratów Bělit.

Katarzyna Niemczyk to polska rysowniczka, która w 2015 roku została zaangażowana przez Marvela do rysowania serii „Mockingbird”. Pierwszy zeszyt cyklu miał swoją premierę w marcu 2016 roku i został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez krytyków, jak i czytelników. Seria doczekała się 8 zeszytów, a w ubiegłym roku została nominowana do Nagrody Eisnera w kategorii „najlepsza nowa seria”.

Do Marvela Niemczyk trafiła dzięki ówczesnemu łowcy talentów, a dziś redaktorowi naczelnemu wydawnictwa C.B. Cebulskiemu, który w 2015 roku odwiedził łódzki Międzynarodowy Festiwal Komiksów i Gier. Dzięki pomocy rysownika i scenarzysty Sebastiana Skrobola (autora udanego „Quiet Little Melody. A Simple Fairytale”) portfolio artystki trafiło do jego rąk. Prace Katarzyny Niemczyk spodobały się nie tylko Cebulskiemu, ale przede wszystkim autorce scenariusza Chelsie Cain, która sama wybrała polską artystkę do rysownia „Mockingbird”. – Kate wspaniale rysuje piękne kobiety. To jej specjalność. Bobbi jest seksowna (…). Jest silna. Doskonale przygotowana fizycznie. A Katarzyna potrafi narysować kobietę w metalowym bikini i obcisłych pończochach w taki sposób, że patrząc na nią, nie mamy wątpliwości, że to ona kontroluje sytuację – chwaliła Cain polską rysowniczkę w wywiadzie na stronie marvel.com. [cyt za magazyn.allegro.pl]

Obecnie Katarzyna Niemczyk i Chelsea Cain przygotowują dla wydawnictwa Image Comics serię „Man-Eaters”.

.