Browse By

Karen Berger dołącza do Dark Horse Comics

Karen Berger, legenda amerykańskiej branży komiksowej, wydawca, która powołała do życia imprint Vertigo, Alana Moore’a przekonała do napisania przygód Swamp Thinga a Neilowi Gaimanowi umożliwiła stworzenie „Sandmana”, dołączyła właśnie do ekipy Dark Horse Comics.

Po rezygnacji z funkcji szefowej Vertigo w 2012 roku Karen Berger współpracowała z DC Comics jeszcze do marca 2013 roku. Późnej dołączyła do zespołu Image Comics, gdzie była odpowiedzialna za wprowadzenie na rynek nowej serii „Surgeon X” Sary Kenney (scenariusz) i Johna Watkissa (rysunki).

W Dark Horse Comics Karen Berger zajmie się stworzeniem autorskiego imprintu Berger Book, w którym publikowane będą komiksy selekcjonowane przez wydawcą oraz tworzone z jej pomocą. Na razie nie wiadomo jakie to będą tytuły ani z jakimi artystami zdecyduje się współpracować Karen Berger.

Karen Berger jest jedną z najbardziej zasłużonych wydawców komiksowych na świecie. Dzięki jej pracy i zaangażowaniu ukazały się takie serie jak „Sandman” Neila Gaimana, „Swamp Thing” Alana Moore’a czy „Hellblazer”. Berger była odpowiedzialna za Vertigo przez 20 lat. Za czasów „rządów”  swoje premiery miały tak głośne tytuły jak „Kaznodzieja” Ennisa i Dillona, „100 naboi” Azzarello i Risso, „Baśnie” Billa Willinghama i Marka Buckinghama czy „Y: Ostatni z mężczyzn” Vaughana i Guerry.

Źródło: CBR.com

Zdjęcie: comicvine.com

.

%d bloggers like this: