Browse By

„Justice League Dark” traci reżysera

Doug Liman, twórca filmów „Na skraju jutra” oraz „Tożsamość Bourne’a” zrezygnował z reżyserii komiksowej produkcji „Justice League Dark” dla studia Warner Bros.

To już kolejny komiksowy film, z którego realizacji zrezygnował Liman. Wcześniej reżyser porzucił nienakręconego do dziś „Gambita”, spin-off produkowanego przez 20th Century Fox cyklu „X-Men”.

„Justice League Dark” powstanie na podstawie scenariusza Michaela Gilio i opowie o przygodach grupy obdarzonych nadnaturalnymi mocami superbohaterów walczących ze złem. W skład Mrocznej Ligi Sprawiedliwości wchodzą między innymi John Constantine, Swamp Thing, Zatanna, Deadman oraz Czarna Orchidea. Po raz pierwszy jako „Liga” pojawili się w uniwersum DC Comics w 2011 roku.

Decyzja Douga Limana nie oznacza zakończenia prac nad filmem. W wytwórni trwają obecnie poszukiwania nowego reżysera produkcji. Jednym z najpoważniejszych kandydatów jest Andy Muschietty, autor ciekawie zapowiadającej się adaptacji powieści Stephena Kinga pt. „To”.

Liman jest już kolejnym twórcą, który zrezygnował ze współpracy z wytwórnią Warner Bros. i studiem DC Entertainment. O wcześniejszych tego rodzaju przypadkach pisałem TUTAJ.

Źródło: The Hollywood Reporter