Joker od Johna Carpentera
John Carpenter, reżyser, scenarzysta i producent filmowy, który dał światu takie dzieła jak „Ucieczka z Nowego Jorku” i „Halloween”, szykuje komiks o Jokerze.
Jednozeszytówka zatytułowana „The Joker: Year of the Villain” #1 będzie wspólnym dziełem Carpentera i Anthony’ego Burcha, autora fabuł przebojowych gier „Borderlands 2” i „League of Legends”.
Komiks opowie o reakcji Jokera na propozycję Lexa Luthora, obecnie hybrydy kosmity i człowieka, by ludzkość oddała się we władanie zła, prawdziwej – zdaniem Luthora – natury człowieka. W rewanżu, każdy kto zdecyduje się na ten układ otrzyma od wroga Supermana możliwość rozwoju i pokonania swoich dotychczasowych słabości.
Ta propozycja spotyka się z zainteresowaniem wielu, zarówno superbohaterów jak i arcyzłoczyńców. Ale nie Jokera. Ten postanawia udowodnić wszystkim, że nawet bez pomocy Lexa Luthora jest niekoronowanym królem zbrodni.
–Joker to najbardziej fascynujący złoczyńca w historii komiksu. Bardzo się cieszę, że wspólnie z Anthonym połączymy swoje siły przy tym projekcie – powiedział John Carpenter.
„The Joker: Year of the Villain” #1 będzie pierwszym komiksem Carpentera napisanym dla DC Comics, ale nie pierwszym w ogóle. Uznany filmowiec wspólnie z Anthonym Burchem stworzył już dla BOOM! Studios miniserię „Big Trouble in Little China: Old Man Jack”.
Komiks „The Joker: Year of the Villain” #1 ukaże się 9 października w cenie $4,99. Zeszyt liczył będzie 40 stron.
Żródło: DC Comics