Browse By

John Wick bohaterem komiksu

John Wick, bohater odtwarzany przez Keanu Reevesa w filmie pod tym samym tytułem, doczeka się poświęconej mu serii komiksowej. Tytuł ukazywać się będzie nakładem wydawnictwa Dynamite Entertainment.

John Wick był niegdyś najlepszym płatnym zabójcą w Stanach, ale dla ukochanej żony wycofał się z biznesu. Jednak na nie dane mu było w spokoju przeżyć żałoby. Gdy syn rosyjskiego mafiosa odebrał mu ostatnią pamiątkę po ukochanej, Wick postanowił wrócić do tego w czym jest najlepszy. Jego pojawienie się na ulicach miasta staje się początkiem krwawej jatki.

Zrealizowany za zaledwie 20 milionów dolarów „John Wick” okazał się nieoczekiwanym przebojem zarabiając w 2014 roku blisko 80 milionów dolarów. Obecnie trwają prace nad kontynuacją filmu, która na ekrany kin (również polskich) wejdzie 10 lutego przyszłego roku.

„John Wick 2” opowie o dalszych losach tytułowego superzabójcy, który po raz kolejny zostanie zmuszony do porzucenia emerytury. Tym razem, by pomóc swojemu dawnemu wspólnikowi toczącemu nierówną walkę z podziemną organizacją włoskich zabójców.

Szczegóły na temat komiksowych przygód Johna Wicka nie są jeszcze znane. Nie wiadomo na razie kto podejmie się napisania scenariusza serii ani kto ją zilustruje.

.

Źródło: The Hollywood Reporter

.

%d bloggers like this: