Browse By

John Layman obiecuje więcej „Chew”

10 lat po premierze pierwszego zeszytu swojej najsłynniejszej serii, John Layman zapowiada, że „Chew” powróci. I to być może więcej niż raz.

Scenarzysta zapowiedział właśnie, że pracuje nad czterema nowymi tytułami ze świata „Chew”, w tym nad bezpośrednią kontynuacją serii, której główną bohaterką będzie córka Olive Chu – córka Tony’ego. Ten projekt nosi tytuł „Chew2”, a jego akcja rozgrywać się będzie w świecie wyzwolonym z okupacji… kosmitów.

Layman ma już ponad 100 stron różnych scenariuszy związanych z „Chew”. Żaden z nich nie jest jednak scenariuszem pełnowymiarowej serii komiksowej. Każdy z projektów planowany jest jako miniseria. Oczywiście, John Layman będzie przy nich współpracował z rysownikiem Robem Guillorym, ale nie wyklucza również nawiązania współpracy z innymi artystami.

Jednocześnie John Layman uprzedza fanów, żeby nie nastawiali się, iż wszystkie zapowiedziane przez niego projekty szybko trafią do sklepów. – Na dzień dzisiejszy tylko jedna z tych książek może powstać. Do pozostałych nie zostali zaangażowani żadni artyści. Nie zostały też potwierdzone przez wydawców i nie trafiły do planów wydawniczych. Na razie piszę większość z tych rzeczy dla siebie. I jestem przygotowany na to, że umrę pozostawiając po sobie mnóstwo nieopublikowanego materiału ze świata „Chew” – mówi scenarzysta.

Źródło: newsarama