Browse By

John Carpenter wraca do „Wielkiej draki w Chińskiej Dzielnicy”

Legendarny reżyser John Carpenter, twórca m.in. „Halloween” i „Ucieczki z Nowego Jorku”, pracuje nad komiksową kontynuacją swojego filmu „Wielka draka w Chińskiej dzielnicy”. Album zatytułowany „Big Trouble in Little China: Old Man Jack” ukaże się nakładem wydawnictwa BOOM! Studios.

Zrealizowany w 1986 roku film był opowieścią o kierowcy ciężarówki Jacku Burtonie (w tej roli Kurt Russell), który pomagając przyjacielowi w odzyskaniu jego uprowadzonej narzeczonej wplątuje się w walkę z potężnym czarownikiem Lo Panem.

Początkowo film został przyjęty bardzo chłodno zarówno przez widzów jak i krytyków, nie odniósł również sukcesu komercyjnego. Dziś „Wielka draka Chińskiej Dzielnicy” cieszy się mianem produkcji kultowej.

Akcja komiksowej serii „Big Trouble in Little China: Old Man Jack” rozgrywać ma się wiele lat po wydarzeniach przedstawionych w filmie. Jack Burton ma już 60 lat i żyje gdzieś na Florydzie, podczas gdy na ziemi panoszą się piekielne siły. Scenariusz komiksu napiszą wspólnie John Carpenter i Anthony Burch – współtwórca fabuły gry „Borderlands 2”.Za stronę graficzną odpowiedzialny jest Jorge Corona. Premiera pierwszego zeszytu we wrześniu.

„Big Trouble in Little China: Old Man Jack” nie będzie pierwszą komiksową adaptacją “Wielkiej drake w Chińskiej Dzielnicy”. W 2014 roku John Carpenter i Eric Powell stworzyli już komiksową serię „Big Trouble in Little China”, która doczekała się w sumie 25 zeszytów. Dwa lata później nakładem BOOM! Studios ukazał się z kolei crossover „Big Trouble in Little China/Escape From New York”, w którym Jack Burton spotkał się ze Snakiem Plisskenem.

Źródło: icv2.com