Browse By

„Jeźdźcy smoków z Pern” jako komiks

Wydawnictwo Dabel Brothers kupiło prawa do przeniesienia w komiksowe kadry powieści Anne McCaffrey z cyklu „Jeźdźcy smoków z Pern”.

Tworzona nieprzerwanie od 1967 roku seria to opowieść o ludziach, którzy wraz ze swymi nieodłącznymi towarzyszami – smokami walczą ze śmiercionośnymi Nićmi spadającymi na Pern z Czerwonej Gwiazdy. Oprócz zmagań z Nićmi, opisane są wyklucia smoków, odkrywanie Południowego Kontynentu, a także odkrywanie na nowo utraconej wiedzy o Starożytnych ludziach, którzy przylecieli na planetę z Ziemi. [cyt. za pl.wikipedia.org]

Cykl, który od 2003 roku rozwija syn autorki Todd McCaffrey, liczy już 23 powieści i kilkanaście opowiadań. Na och podstawie wydawnictwo Dabel Brothers planuje stworzenie zarówno serii komiksowych jak i powieści graficznych.

Na razie nie wiadomo jacy twórcy zostaną zaangażowani do zrealizowania tego ambitnego przedsięwzięcia.

Założone w 2001 roku wydawnictwo Dabel Brothers specjalizuje się w komiksowych adaptacjach powieści fantastycznych. W przeszłości w komiksowe kadry przenosiło już dzieła Orsona Scott Carda, Roberta Jordana, George’a R.R. Martina. R.A. Salvatore’a, Roberta Silverberga, Tada Williamsa czy Deana Koontza. Przygotowana przez oficynę, a wydana przez Image Comics adaptacja opowiadania „Błędny rycerz” George’a R.R. Martina stała się jedną z najlepiej sprzedających się powieści graficznych roku 2004.

Anne McCaffrey jest autorką blisko 100 książek i pierwszą w historii kobietą uhonorowaną nagrodami Hugo i Nebula. Do jej najsłynniejszych dzieł, obok „Jeźdźców smoków z Pern” należą trylogie „Doona”, „Śpiewacy kryształu” i „Planeta piratów” oraz cykle „Pegaz” i „Wieża i Ul”.

Źródło: ICv2

%d bloggers like this: